Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در بازدید معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد از پارک خراسان؛
تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان و شهرداری مشهد امضا شد

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


🔺تفاهم‌نامه‌ای به منظور برقراری ارتباط سازمان یافته بین پارک علم و فناوری خراسان و شهرداری مشهد توسط سید حسن علم الهدایی، رییس پارک علم و فناوری خراسان و شهریار آل شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به امضا رسید.

🔺معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد به اتفاق معاون حمل و نقل و ترافیک، مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و تعدادی از مدیران شهری از پارک علم و فناوری خراسان بازدید و در نشستی با حضور مدیران پارک حضور یافتند.
🔺آقای علم الهدایی در این نشست از پارک علم و فناوری خراسان به عنوان متولی فناوری در شرق کشور نام برد که شرکت‌های فناور و دانش بنیان آن می‌توانند در رویکردی مناسب و علمی نیازهای مختلف شهرداری را برطرف کنند.
🔺آقای امینی، معاون حمایت و پشتیبانی فناوری پارک گزارشی از توسعه تعاملات موثر شهرداری و پارک علم و فناوری در سال‌های گذشته ارائه کرد و مشکلات و موانع موجود در اجرای قراردادها از جمله عدم وجود منابع مالی کافی در دسترس شرکت‌ها جهت اجرای مفاد قراردادها را خاطرنشان کرد. ایشان همچنین خواستار عملیاتی سازی پروژه بهینه‌سازی مصرف انرژی در تعمیرگاه مرکزی سازمان اتوبوسرانی و طرح جایگزینی موتورهای هیبریدی با موتورسیکلت های بنزینی کنونی شد.

🔺معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد در این نشست، اصلاح نظام فرآیندها را از جمله برنامه‌های این معاونت عنوان کرد که بسیاری از مشکلات مطرح شده را قابل حل می‌سازد.
🔺آقای محمدمهدی کریمی، مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد نیز از تعامل با بانک‌ها و صندوق پژوهش برای حل مشکل پرداختی پروژه‌ها خبر داد.
🔺خانم هدی پیروی، مدیر دفتر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری از ضرورت تعیین دقیق بهره بردار و ناظر در پروژ‌ها و تدوین استانداردهای بین المللی در دفتر تعاون و نوسازی به این منظور سخن گفت.
🔺در این نشست همچنین گزارشی از پروژه های دو شرکت دانش بنیان پارک شامل پروژه هوشمندسازی شبکه حمل و نقل اتوبوسرانی مشهد از شرکت بهپویان و ‌شناسایی هوشمند ساخت و سازهای شهری از شرکت پارس اطلس و مزایای آن به مدیران شهرداری مشهد ارائه شد.
🔺آقای آل شیخ و همراهان همچنین از شرکت دانش بنیان اکسیر رایانه صبا مستقر در پارک علم و فناوری خراسان بازدید و در جریان پروژه‌های این شرکت در حوزه داده‌کاوی و زمینه‌های بکارگیری آن در شهرداری مشهد قرار گرفتند.