Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

زمینه‌ های همکاری پارک خراسان و انجمن انبوه سازان مسکن بررسی شد

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

صفحه رویداد

خبر رویداد


در نشست مشترک مدیران پارک علم و فناوری خراسان و دبیر و اعضای انجمن انبوه سازان مسکن خراسان رضوی، زمینه‌های همکاری و تقابل پارک و انجمن بررسی شد.

آقای دکتر قنبری، رییس جدید پارک علم و فناوری خراسان در این نشست ضمن تاکید بر اقتصاد دانش بنیان در رابطه با ماهیت فعالیت پارک‌های علم و فناوری گفت: پارک ها در تعریف جدید خود کار شبکه‌سازی را بر عهده دارند و سرمایه گذار، بازار، ایده، دانشگاه و بسیاری از موارد دیگر را به هم ارتباط می‌دهند.
رییس پارک علم و فناوری خراسان، تجاری سازی ایده را به عنوان یکی از مهم ترین وظایف پارک‌های علم و فناوری خاطرنشان کرد.
آقای نعمت الله ظریف، دبیر انجمن انبوه سازان مسکن خراسان رضوی با اشاره به سابقه بسیار خوب اعضای انجمن در زمینه ساخت و ساز در سطح استان، اظهار امیدواری کرد که امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک و انجمن بتواند گشایشی را در حوزه مسکن به وجود آورد.
آقای رضا اخلاقی، مدیر اجرایی انجمن انبوه سازان مسکن خراسان رضوی نیز در معرفی این انجمن اظهار داشت: انجمن انبوه سازان حدود 600 شرکت ساختمانی را دارد که حدود 1500 مهندس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در آن مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، انجمن انبوه سازان مسکن خراسان رضوی در بین 31 استان از لحاظ پتانسیل علمی، تحصیلی و کارهای اجرایی در صدر انجمن های کشور قرار دارد و تعداد انبوه سازان استان حتی از تهران نیز رقمی بالاتر دارد.
آقای اخلاقی از ایجاد مکانیزم‌های مرتبط با صنعت ساختمان، سرمایه گذاری، صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه، اشتغال زایی و ارتباط رشته های علوم مهندسی با صنعت را از جمله زمینه‌های همکاری پارک و انجمن عنوان کرد.
در این نشست همچنین آقای امینی معاون پشتیبانی و فناوری پارک و آقای سیادتی، مدیر مرکز رشد جامع پارک نیز حضور داشتند و به سوالات اعضای انجمن در رابطه با فعالیت پارک پاسخ دادند.نویاتک