Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

همکاری پارک علم و فناوری خراسان و صنایع معدنی و فولاد خراسان گسترش می‌یابد

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

صفحه رویداد

خبر رویداد


آقای فروتن، معاون توسعه تکنولوژی صنایع معدنی فولاد خراسان و تعدادی از کارشناسان ایشان از پارک علم و فناوری خراسان بازدید و در نشستی با حضور دکتر قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان، زمینه‌های همکاری متقابل را بررسی کردند.
آقای دکتر قنبری در این نشست با تقدیر از رویکرد خوب صنایع فولاد در استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان به تجربه موفق پارک در همکاری با پالایشگاه خانگیران اشاره کرد و از برنامه‌ریزی پارک در سال جاری برای برگزاری تور فناوری در عسلویه خبر داد.
آقای فروتن نیز در این نشست به ظرفیت‌ بالای معادن سنگ آهن سنگان اشاره کرد و گفت: این ناحیه با در اختیار داشتن ذخایر زمین شناسی 1.2میلیارد تنی سنگ آهن، یکی از بزرگ ترین معادن سنگ آهن ایران به شمار می‌آید، به طوری که کارشناسان به آن عسلویه شرق کشور را لقب داده اند.
معاون توسعه تکنولوژی صنایع معدنی فولاد خراسان ضمن اعلام آمادگی برای استفاده از ظرفیت شرکت‌های پارک در پروژه‌های بومی سازی فولاد، از جمله موارد مورد نیاز ایشان را استفاده از فناوری برای کاهش مصرف آب و بحث غبار و پسماند عنوان کرد.
آقای مهندس تفضلی، سرپرست معاونت ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک هم در این نشست به معرفی شرکت‌های پارک در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آنها پرداخت.
آقای فروتن و همراهان در پایان از شرکت‌های پرتوصنعت پاژ، افق روشن صحرا، رای صنعت، صدرا ماهان و طراحان ماشین حجازیان بازدید کردند.

 نویاتک