Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مراسم تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

صفحه رویداد

خبر رویداد


مراسم تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری خراسان با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، مدیرکل برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری استان،  مدیران عامل شرکت های فناور و دانش بنیان پارک خراسان و جمعی از مدیران و روسا و اساتید دانشگاه‌های استان در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.
دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر و رئیس مرکز هیات های امنا و هیات‌های ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سخنانی در این مراسم از زحمات و تلاش های دکتر حسن علم الهدایی، رئیس اسبق پارک علم و فناوری خراسان و همه پرسنل و واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان پارک خراسان تقدیر و تشکر کرد.
قائم مقام وزیر علوم ضمن تاکید بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت ها برای توسعه دانشگاه‌های نسل سوم در کشوراظهار داشت: ما در وزارت علوم بر این باور هستیم که باید به حوزه فناوری در کنار حوزه پژوهش بیشتر توجه کنیم و لازمه آن برقراری ارتباط پویا بین پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها است.
وی افزود: حمایت از ایده‌های خلاقانه دانشجویان کارشناسی باید حتما توسط پارک های علم و فناوری و مراکز رشد صورت بگیرد.
آقای باقری از جمله برنامه‌های وزارت علوم را افزایش مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان و استفاده از ظرفیت دانشجویان ارشد و دکترا در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی و تغییر ضوابط و مقررات در جهت توانمندسازی و پویایی موسسات آموزشی و پژوهشی عنوان کرد. 
دکتر مهدی کشمیری، مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم نیز در این مراسم ضمن تشکر از خدمات دکتر علم الهدایی و آرزوی موفقیت برای آقای دکتر قنبری، خواستار استفاده از تجربیات گرانقدر ایشان در دوره جدید ریاست پارک شد.
 دکتر کشمیری بر جوان گرایی، کسوت مداری، جامعه مداری و پاسخگویی به عنوان رویکرد وزارت علوم در حوزه پژوهش و فناوری اشاره کرد.
آقای کشمیری بحث مدیریت استان را در توسعه و پیشرفت پارک های علم و فناوری بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این درست نیست که پارک های علم و فناوری را صرفا زیرمجموعه وزارت علوم قلمداد کنیم و نقش مدیران استانی در توسعه پارک‌ها را بسیار حائز اهمیت دانست.
دکتر حسن علم الهدایی، رئیس اسبق پارک علم و فناوری خراسان در سخنان خود از مدیریت مشارکتی اخلاق‌مدار و عاطفه مدار به عنوان سیستم مدیریتی خود در طی دوازده سال گذشته نام برد و برای دکتر قنبری در مدیریت مجموعه پارک علم و فناوری خراسان آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.
دکتر علم الهدایی به ارتباط خوب پارک و دانشگاه در دوران مدیریت خود اشاره کرد و گفت: امروز اگر اقتدار ملی می خواهیم، باید توسعه فناوری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور به عنوان یک تکلیف شرعی و ملی در نظر گرفته شود. 

دکتر رضا قنبری، رئیس جدید پارک علم و فناوری خراسان نیز در این مراسم اظهار داشت: کاری که ما به همراه آقای دکتر علم الهدایی در پارک آغاز کردیم، شبکه سازی اقتصاد دانش بنیان و تولید ثروت مبتنی بر دانش در استان بوده است و ما این کار را با سرعت بیشتر انشاءالله پیش خواهیم برد.
دکتر قنبری اعلام کرد میانگین سنی بیش از هفتاد درصد مدیران پارک بین سی تا چهل سال است و این جوان گرایی را به عنوان یک نکته مثبت خاطرنشان کرد. وی از ریسک سایر مدیران رده‌ بالا برای به کارگیری نیروی های جوان تقدیر کرد.
ایشان افزایش تعامل با دانشگاه، استفاده از دانش در مدیریت، ارزیابی شرکت‌ها بر اساس مدرن ترین مدل‌های روز دنیا، تقویت کار تیمی و افزایش پروژه‌های مشترک و ملی را به عنوان مهم ترین برنامه‌های دوران جدید مدیریت پارک اعلام کرد.
در این مراسم، آقای مهندس ناصری حسینی، مدیرعامل شرکت کاوش صنعت توس و سرکارخانم سنوئی، مدیرعامل شرکت اکسیر گل سرخ از شرکت‌های دانش بنیان پارک خراسان در سخنانی از زحمات و خدمات دکتر علم الهدایی در خدمت به توسعه شرکت های پارک تقدیر و تشکر و برای مدیریت جدید پارک، آقای دکتر قنبری آرزوی موفقیت کردند.
آقای ناصری حسینی بخش عمده موفقیت ها و دستاوردهای شرکت دانش بنیان کاوش صنعت توس را مرهون حمایت ها و پشتیبانی های شخص دکتر علم الهدایی عنوان کرد و گفت: ایشان همواره در کنار ما بودند و دغدغه‌های ما دغدغه‌های ایشان بود. 
وی از مدیران وزارت علوم درخواست کرد که از تجربیات و ظرفیت ایشان در جهت پیشبرد فناوری کماکان استفاده شود.
خانم سنوئی هم از دکتر علم الهدایی به عنوان استادی گرانقدر یاد کرد که همواره پشتیبان تمام شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان بوده است.

در پایان مراسم، با اهدای هدایا و لوح تقدیر از خدمات دکتر علم الهدایی در طی دوران دوازده ساله تصدی ریاست پارک علم و فناوری خراسان تشکر و قدرانی شد. نویاتک