Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

به مناسبت روز خبرنگار صورت گرفت؛
بازدید رییس پارک علم و فناوری خراسان از خبرگزاری ایرنا

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان به اتفاق خانم نعمتی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به مناسبت روز خبرنگار و در جهت تقویت ارتباطات رسانه‌ای پارک و صحه بر تاثیر شگرف و جایگاه والای رسانه‌ها در معرفی دستاوردهای پارک و شرکت‌های فناور آن از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بازدید کردند.
آقای حسین کریم زاده، رییس خبرگزاری ایرنا در خراسان رضوی از این خبرگزاری به عنوان مرجع رسمی اخبار موثق در کشور نام برد که به عنوان منبعی معتبر مورد استناد وزارت خارجه کشورهای مختلف است.
وی افزود: در حال حاضر خبرگزاری ما در بیش از 70 نقطه کشور شامل تمام مراکز کشور و بسیاری از شهرستان‌ها و 30 کشور دنیا دفتر رسمی دارد.
آقای کریم زاده اعلام کرد که خبرگزاری ایرنا برای انعکاس اخبار دستاوردهای پارک خراسان و شرکت‌های فناور و دانش بنیان آن و نیز انعکاس مشکلات آنها آمادگی کامل دارد.
دکتر قنبری در این بازدید پارک علم و فناوری خراسان را در زمینه تولید علم به ثروت و کیفیت شرکت‌های آن در سطح کشور بی‌نظیر توصیف کرد.
رییس پارک علم و فناوری خراسان گفت: ما برای تبدیل ایده به ثروت نیاز به شبکه‌سازی داریم و برای ایجاد این شبکه باید از علوم اجتماعی، رسانه، دانشگاه و بسترهای قانونی کمک بگیریم تا این شبکه همگون را شکل دهیم.

وی افزود: ما در پارک خراسان شرکت‌هایی داریم که به مرز تولید دانش رسیده‌اند و توانسته‌اند خیلی‌ها را در کشور شگفت زده کنند؛ در عین حال این شرکت‌ها با مشکلات مختلفی دست به گریبان هستند و اکنون زمانی است که ما باید این مشکلات را به گوش قانون گذاران و مسئولان کشور برسانیم.
دکتر قنبری، انعکاس دستاوردها و موفقیت‌های شرکت های فناور و دانش‌بنیان و نمونه‌های بارز از چگونگی دستیابی به فناوری را از جمله زمینه‌های فراهم آوردن امید در جامعه و جوانان عنوان کرد.
ایشان همچنین ریسک ناپذیری مدیران اجرایی کشور و عدم اطمینان آنها به شرکت‌های دانش بنیان را به عنوان یکی از معضلات جدی این شرکت‌ها عنوان کرد که باید در این زمینه از طریق رسانه‌ها فرهنگ سازی شود.