Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛
رونمایی از محصولات شرکت‌های  فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


همزمان با هفته دولت از برخی از پروژه‌ها و محصولات شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی رونمایی شد.

در این مراسم ابتدا از پکیج ویژه نمک زدایی محصول شرکت کاوش صنعت توس رونمایی شد. این طرح با عنوان "مدیریت و مهار و تزریق پساب‌های نفتی حاصل از فرآیند نمک زدایی از نفت خام" در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی به عنوان طرح برتر برگزیده شد و قادر است تا پساب حاصل از نمک زدایی نفت خام را با یک فرآیند کاملا به روز مهار سازد.

ماشین آلات تخصصی CNC از محصولات شرکت سامانه‌های دقیق نوین افزار عضو مرکز رشد فناوری جامع از محصولات دیگری بودند که در این مراسم رونمایی شدند. دستگاه برشکاری و سوراخکاری CNC برای تولید سریع قطعات دقیق و پیچیده و دستگاه CNC برش پلاسما در صنایع گوناگون کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند و باعث افزایش بهره‌وری می‌شوند.

همچنین از لوله فایبرگلاس مغزه‌گیری چاه‎های نفت، محصول شرکت نوین کامپوزیت صدرا و دستگاه اینتراپتر برای مانیتورینگ و تشخیص خوردگی لوله‌های نفت و گاز محصول شرکت پارس سایان الکترونیک توس نیز رونمایی شد.

رونمایی از کتاب تصویرسازی در حوزه مولانا از محصولات شرکت سلام کامیکس از شرکت‌های مرکز رشد فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان نیز از جمله رونمایی‌هایی محصولات دانش بنیان در عرصه فرهنگی بود.

در این مراسم همچنین طرح شرکت بهپویان امین منتظر با عنوان طرح مهاپ به منظور مدیریت هوشمند ایستگاه‌های پمپاژ و طرح پرداخت شناسه دار هوشمند محصول شرکت توسعه پرداز شناسه منش ارائه شدند و مشکلات و چالش‌های مربوط به استفاده از آنها در سطح استانی و ملی مورد بحث قرار گرفت.

آقای قربان میرزایی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه‌هایی که بازدید کردیم نسبت به سال گذشته افزایش کمی و کیفی خوبی داشتیم که این موضوع هم در حوزه تنوع محصولات و هم تنوع شرکت‌ها قابل مشاهده است.

وی گفت: امروزه جوانان ما با تکیه بر دانش بومی خود توانسته‌اند دستگاه‌هایی را تولید کنند که با کیفیت نمونه‌های خارجی کاملا برابری دارند یا حتی در بعضی مواقع بهتر از نمونه‌های خارجی است.

آقای میرزایی گفت: ما در حال حاضر باید بیش از هر زمان به حوزه دانش بنیان بها داده و زمینه را برای بکارگیری توان و ظرفیت نیروهای جوان ایرانی فراهم کنیم.