Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

به همت متخصصان شرکت نوین کامپوزیت صدرا صورت گرفت؛
ساخت لوله‌های مغزه‌گیری حفاری در مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


شرکت نوین کامپوزیت صدرا از شرکت‌های مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان به فناوری ساخت لوله‌های مغزه‌گیری GRE جهت استفاده در صنعت حفاری و نمونه‌برداری دست یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، لوله‌های مغزه‌گیری تولید شده در شرکت نوین کامپوزیت صدرا دارای دیواره داخلی بسیار صافی هستند که اصطکاک بسیار کمی با محتویات درون لوله دارند. در نتیجه جهت حفاری و نمونه برداری از ترکیبات نرم و فرساینده مناسب می باشند.

ستار مالکی، مدیرعامل شرکت نوین کامپوزیت صدرا کاربرد لوله‌های مغزه‌گیری فایبرگلاس را در حوزه حفاری و نمونه‌برداری در چاه‌های نفت و گاز عنوان کرد که در عمق 5 تا 6 کیلومتری چاه کار نمونه‌برداری را انجام می‌دهند.

وی گفت: خلیج فارس و دریای عمان یکی از خورنده ترین آب های دنیا می‌باشند؛ بنابراین لوله های مورد استفاده  باید دارای مقاومت شیمیایی بسیار بالایی در مقابل اسیدهای خورنده، نمک‌ها، ترکیبات نفتی و سایر مواد شیمیایی باشند.

مهندس مالکی از جمله ویژگی‌های لوله‌های مغزه‌گیری تولیدی در این شرکت را وزن کم، مقاومت بالا نسبت به خوردگی، اتصال فلزی قوی و برش آسان آنها عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت نوین کامپوزیت صدرا قیمت نهایی این محصول را حدود یک چهارم تا یک پنجم نمونه‌های مشابه خارجی اعلام کرد و از قرارداد این شرکت با شرکت ملی حفاری ایران در سال جاری خبر داد که بیش از دو میلیون یورو ارزآوری برای کشور به همراه داشته است.