Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در دیدار رییس پارک علم و فناوری خراسان و رییس موسسه آموزش عالی فردوس صورت گرفت؛
امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان و موسسه آموزش عالی فردوس

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


در نشست مشترک رییس و مدیران پارک علم و فناوری خراسان با قائم مقام موسسه آموزش عالی فردوس و معاونان و اعضای هیات علمی این موسسه، تفاهم‌نامه‌ای به منظور گسترش همکاری‌های مشترک آموزشی و پژوهشی با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی و فناوری بین پارک علم و فناوری خراسان و موسسه آموزش عالی فردوس به امضا رسید.
دکتر قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان در این نشست به مقوله پژوهش و فناوری به عنوان بازوی اجرایی دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاهی که بخواهد در جامعه نقش ایفا کند باید در حوزه پژوهش و فناوری حتما وارد شود.
رییس پارک علم و فناوری خراسان افزود: خوشبختانه فرهنگ مهارت آموزی به جای مدرک‌گرایی صرف در کشور در حال نهادینه شدن است و دانشگاه‌ها به کمک پارک‌های علم و فناوری می‌توانند نقش موثری در عملیاتی‌سازی این موضوع ایفا کنند.
دکتر هاشم جلیلی، رییس موسسه آموزش عالی فردوس هم در این نشست، ویژگی خاص این دانشگاه را تمرکز صرف بر رشته‌های هنر اعلام کرد و گفت: موسسه آموزش عالی فردوس از این جهت که فقط دارای رشته‌های مرتبط با هنر می‌باشد، در شرق کشور نمونه است.
وی گفت: از آنجا که ذات رشته هنرخلاقیت و نوآوری است، تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی با کمک پارک علم و فناوری خراسان در این دانشگاه می‌تواند بسیار راهگشا باشد.
آقای مهندس شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان اعلام کرد: قرار است تا بر اساس تفاهم نامه مشترک، دفتر هماهنگی با پارک در محل دانشگاه فردوس تاسیس شود تا درواقع به عنوان کانون خلاقیت و نوآوری در این دانشگاه فعالیت کند.
دکتر حسن مجتبوی، معاون آموزشی موسسه آموزش عالی فردوس نیز انعقاد این تفاهم نامه را فتح باب خوبی برای گسترش همکاری‌ها عنوان کرد و خواستار برگزاری دوره‌های استارتاپی با همکاری پارک در این دانشگاه شد.
دکتر حمید طباطبایی، معاون پژوهش و فناوری موسسه آموزش عالی فردوس نیز عدم آشنایی دانشجویان با فضای کسب وکار را به عنوان یکی از مشکلات دانشگاه ذکر کرد و گفت: ما در دانشگاه فردوس تمام تلاش خود را برای تبدیل علم به ثروت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری خراسان انجام خواهیم داد.