Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان:
امروز دیدیم آنچه در ذهن ما می‌گذشت، در پارک عملیاتی شده است

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز در نشست مدیران و کارشناسان منطقه چهار عملیات انتقال گاز با رییس و مدیران پارک علم و فناوری خراسان و مدیران شرکت‌های فعال در حوزه انرژی پارک از عملیاتی شدن ایده‌های فکری مدیران مجموعه عملیات انتقال گاز در پارک علم و فناوری خراسان خبر داد.
دکتر رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان در این نشست، اعتقاد به دانش و ظرفیت‌های علمی شرکت‌های دانش بنیان در مدیریت منطقه چهار عملیات انتقال گاز را بسیار ارزشمند توصیف کرد و با اشاره به رتبه علمی کشور در جهان گفت: باید توجه بیشتری به زنجیره فناوری در کشور شود تا فاصله زیاد بین رتبه علمی و فناوری کشور جبران شود.
مهندس تفضلی، معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور و مدیر سابق مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست اعلام کرد که مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان تنها مرکز رشد تخصصی به غیر از ICT است که مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را اخذ کرده است و تنها مرکز رشد انرژی در کشور است که با محوریت صنعت گاز فعالیت می‌کند.
داوود تفضلی افزود: امروزه تقریبا هیچ سایت عملیاتی در کشور نیست که محصولات پارک علم و فناوری خراسان در آن وجود نداشته باشد.
ایشان به تعاملات و روابط گسترده پارک با پالایشگاه خانگیران، منطقه چهار عملیات انتقال گاز، شرکت ملی گاز ایران و بسیاری از پالایشگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه صنعت گاز کشور راه را برای پژوهش و استفاده از ظرفیت‌های دانش بنیان باز گذاشته است و این به نوبه خود بسیار ارزشمند است.
معصومه ذاکریان، مدیر مرکز رشد فناوری انرژی پارک علم و فناوری خراسان نیز اعلام کرد که در حال حاضر 51 شرکت در پارک علم و فناوری خراسان در حوزه انرژی فعالیت دارند و ما با تشکیل گروه انرژی در پارک توانسته‌ایم تا شبکه سازی خوبی بین شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های نوپا و استارتاپی به وجود آوریم.
خانم ذاکریان از جمله زمینه‌های همکاری متقابل بین پارک و منطقه چهار عملیات انتقال گاز را انجام بازدیدهای طرفین از سایت‌های عملیاتی و شرکت‌های عضو، استفاده از ظرفیت شرکت‌های پارک در استعلام‌ها و مناقصات، استفاده از ظرفیت کارشناسان تخصصی منطقه در داوری و منتورینگ شرکت‌ها، همکاری در زمینه تست عملکردی محصولات شرکت‌ها و ارائه تاییدیه‌های معتبر، در اولویت قرار دادن شرکت‌های پارک در زمینه قراردهای پژوهشی مرتبط و همکاری جهت تدوین و اعلام لیست گروه محصولات پرمصرف و مورد نیاز حوزه عملیات انتقال گاز عنوان کرد.
آقای مهندس علوی، مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز ضمن اشاره به محصولات بسیار ارزشمندی که مجموعه شرکت‌های پارک علم و فناوری خراسان برای این منطقه تولید کرده‌اند، گفت: بسیاری از محصولات مورد نیاز ما توسط شرکت‌های پارک تامین می‌شوند.
ایشان به سختی کار و مخاطرات عملیات انتقال گاز اشاره کرد و گفت: ما از تمام طرح‌های پژوهشی و ایده‌های تولید محصول و ابزارهایی که تسهیل کننده کار ما باشند، حمایت می‌کنیم.
آقای علوی ظرفیت شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک خراسان را بسیار بالا توصیف کرد و گفت: شما توانسته‌اید بسیاری از ایده‌هایی که ما هنوز ما به آنها فکر می‌کنیم عملیاتی سازی کنید.
در این نشست مدیران بعضی از شرکت‌های حوزه انرژی پارک به معرفی شرکت خود و محصولات شان پرداختند و در پایان مدیران منطقه چهار عملیات انتقال گاز از مجتمع آزمایشگاهی پارک علم و فناوری خراسان، شرکت پدیده انرژی پارسیان و شرکت پیشگام انرژی خاور مستقر در پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.