Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

برگزاری دومین پیش‌رویداد استارت‌آپی علوم زمین

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دومین کارگاه آموزشی رویداد استارت‌آپی علوم زمین چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مشهد با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان زمین شناسی، اساتید دانشگاه های مشهد و شرکت های معدنی به همت اداره کل زمین شناسی، گروه زمین شناسی دانشگاه پیام نور مشهد و دبیرخانه کسب‌وکارهای نوپای استان خراسان رضوی برگزار شد.


عزیزالله نژاد علی، ریاست دانشگاه پیام نور منطقه ۹ پیام نور کشور و سرپرست پیام نور استان خراسان رضوی، ضمن خوشامدگویی به حضار به تغییر رویکردهای جامعه مدنی منطبق بر نیازهای روز اشاره کردند و بر این نکته تأکید کردند که در حال حاضر نقش آفرینی و به میدان آمدن جوانان در عرصه علم و تولید ثروت؛ نیاز اصلی کشور است.
علیرضا مظلومی بجستانی، مدیر گروه زمین شناسی دانشگاه پیام نور مشهد نیز ضمن عرض خیر مقدم، روند اجرایی برگزاری رویداد را توضیح دادند و به ضرورت برگزاری کارگاه های مقدماتی و نیز رویداد استارت‌آپی علوم زمین به عنوان مکمل آموزه های دانشگاهی به منظور ارتباط نزدیک تر فارغ التحصیلان با حوزه های تجربی و کارآفرینی اشاره کردند.
خانم مهندس اسلامی، مدیر عامل شرکت کیهان کاوان کوشا با بیانی شیوا تحت عنوان «شتابدهی در توسعه ایده ها و ایجاد فرصت ها با تکنیک‌های شبکه سازی» ضمن اشاره به تجربیات خود، فضای فکری مناسبی را ایجاد کردند و نکات مهمی را در رابطه با شناخت فرصت ها و روند شبکه سازی مطرح کردند.
 در ادامه علی جاهدی، ریاست دبیرخانه کسب و کارهای نوپای استان خراسان رضوی و مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات با ارائه مثال‌هایی از کسب‌و‌کارهای موفق استارت آپی در سراسر دنیا به تشریح ارکان راه اندازی یک استارت آپ پرداختند.
در بخش پایانی جلسه، ناصر حافظی مقدس، عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص اشتغال پایدار در علوم زمین و مهارت های مورد نیاز به ارائه مطلب پرداختند. ایشان تسلط بر دانش پایه را در راه اندازی یک کسب و کار موفق در حوزه علوم زمین امری اجتناب ناپذیر دانست و به مسائل و مشکلات موجود در راه اندازی کسب و کار در حوزه تخصصی زمین شناسی پرداخت.
در پایان شرکت کنندگان در کارگاره، از نمایشگاه جانبی «دست سازه های سنگی» بازدید کردند.