Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

ضرورت گسترش همکاری‌های پارک علم و فناوری خراسان و مرکز تحقیقات کشاورزی

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رییس پارک علم و فناوری خراسان به اتفاق معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و مدیر مراکز رشد پارک از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی خراسان رضوی بازدید کردند و زمینه‌های گسترش همکاری را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر اقنوم، رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی خراسان رضوی در این بازدید به بیان توضیحاتی در رابطه با امکانات و پتانسیل های موجود درمرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی پرداخت .

دکتر اقنوم اعلام کرد که در حال حاضر در مجموعه مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی امکانات متعددی از جمله چند پایلوت آموزشی بزرگ شامل پایلوت لبنیات، گیاهان دارویی، ماشین آلات و پرورش گاو وجود دارد.

ایشان همچنین از فعالیت هنرستان کشاورزی با سابقه‌ای طولانی تحت پوشش این مرکز خبر داد که اخیرا ظرفیت آن مجددا فعال شده است و حدود 300 دانش آموز دارد.

مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی همچنین واگذاری امور به بخش خصوصی را از جمله سیاست‌گذاری‌های این مرکز عنوان کرد.

وی همچنین به مشکلات خاص حوزه کشاورزی و شرکت‌های نوپا در این حوزه اشاره کرد و مشکل کم آبی، به روز نبودن ماشین آلات کشاورزی وعدم سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی را به عنوان مهم ترین معضلات خاطرنشان کرد و ابراز امیدواری کرد که همه این مسایل توسط شرکت های دانش بنیان حل گردد.

دکتر قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست به پتانسیل بسیار بالای کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی در استان اشاره کرد و ضرورت تعامل برای گسترش همکاری‌های پارک، دانشگاه و مرکز تحقیقات را خاطرنشان کرد.

مهندس شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان هم بر ضرورت تدوین برنامه‌ای راهبردی و سرمایه گذاری در نیروی انسانی برای تقویت مرکز رشد کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی تاکید کرد.

دکتر باقرانی، مدیر مرکز رشد کشاورزی پارک علم و فناوری خراسان و دکتر فلاح طوسی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی مرکز تحقیقات نیز در این نشست به ارائه نظرات و راهکارهای خود جهت همکاری بیشتر بین پارک و مرکز تحقیقات کشاورزی پرداختند.