Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در بازدید وزیر بهداشت از شرکت فناور و دانش‌بنیان احیاء درمان پیشرفته مطرح شد؛
بومی‌سازی دستگاه ونتیلاتور و ماشین بیهوشی در شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه خود به استان خراسان رضوی از شرکت احیاء درمان پیشرفته عضو امور موسسات پارک علم فناوری خراسان واقع در سایت شهرک صنعتی توس مشهد بازدید کرد و با فرآیند بومی‌سازی دستگاه ونتیلاتور در این شرکت دانش بنیان آشنا شد.
شرکت دانش بنیان احیاء درمان موفق شده است تا به کمک متخصصان خود، دستگاه پیشرفته ونتیلاتور که کار تنفس را برای بیماران دارای مشکلات تنفسی انجام می‌دهد، به طور کامل طراحی و بومی سازی کند.
در این بازدید عنوان شد که شرکت احیاء درمان پیشرفته سالانه 1000 دستگاه ونتیلاتور تولید می کند و نیاز کشور در این زمینه 3500 دستگاه است و این شرکت توانایی افزایش تولید سالانه 1500 دستگاه را نیز دارد.
وزیر بهداشت از بومی سازی کامل دستگاه ونتیلاتور توسط شرکت احیاء درمان و عزم این شرکت برای صادرات این محصول به واسطه شریک تجاری خود تقدیر کرد.
شرکت احیاء درمان پیشرفته در  سال 1383 تاسیس و از سال 1390 شروع به تولید محصولاتی مانند ماشین بیهوشی، ونتیلاتور و سی تی اسکن کرده است.
 بر اساس قراردادی که بین این شرکت و شرکت تولید سی تی اسکن نیوسافت منعقد شده، تکنولوژی ساخت سی تی اسکن به ایران منتقل و پس از سه سال به تولید مستقل خواهد رسید.
 شرکت احیاء درمان پیشرفته تا کنون 15 دستگاه سی تی اسکن تولید کرده و ظرفیت اسمی آن، تولید 120 دستگاه سی تی اسکن در سال است. قیمت دستگاه های تولیدی این شرکت که تنها تولید کننده سی تی اسکن در کشور است، 25 درصد کمتر از قیمت مشابه خارجی است.
 یکی از اقدامات شرکت احیاء درمان پیشرفته ، نوسازی و بازتولید دستگاه‌های سی تی اسکن قدیمی در راستای صرفه جویی ارزی و مدیریت منابع است.
 این شرکت ظرفیت تولید سه هزار دستگاه ماشین بیهوشی ایرانی را دارد و در حال حاضر با تولید سالانه 800 دستگاه ماشین بیهوشی، بخش عمده ای از نیازهای کشور را پاسخ می دهد.