Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رییس پارک علم و فناوری خراسان در نشست مشترک با معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد خبر داد؛

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رییس پارک علم و فناوری خراسان در نشست مشترک با معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد از تشکیل شورای تجاری سازی در پارک علم و فناوری خراسان برای ورود پارک به پروژه‌های بزرگ خبر داد.
دکتر قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان از عدم انعقاد قرارداد جدید بین پارک و شهرداری مشهد در سال جاری به عنوان یک مشکل جدی یاد کرد و خواستار آسیب شناسی برای حل این مشکل به منظور افزایش تعاملات و پروژه‌های مشترک با شهرداری مشهد شد.
دکتر قنبری در این نشست، بحث پیش پرداخت و تسویه حساب مالی برای همکاری شرکت‌های پارک خراسان و شهرداری مشهد را حائز اهمیت دانست.
وی همچنین اعلام کرد که پارک خراسان برای نقش آفرینی در دفاتر ارتباط شهرداری با دانشگاه آمادگی دارد.
آقای مهندس آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد از موضوع تجاری سازی به عنوان موضوعی پیچیده یاد کرد و شکل گیری ساز و کارهایی برای کاهش هزینه تبادل را بسیار موثر توصیف کرد.
ایشان کمبود و گرانی کالا را به عنوان مشکلات جدی شهرداری مشهد در تامین قطعات پروژه‌های بزرگ عنوان کرد که شرکت‌های دانش بنیان با ورود به این زمینه می‌توانند بسیاری از مشکلات مربوط به تامین قطعات را حل کنند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد همچنین از تلاش برای حل مشکل پیش قراردادها و پرداخت مطالبات شرکت‌های پارک خبر داد.
مهندس تفضلی، معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان هم در این نشست کل قراردادهای پارک و شهردای مشهد را از سال 1393 تاکنون رقمی بالغ بر سی میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم با توجه به ظرفیت شرکت‌های پارک و حجم بالای پروژه‌ها در شهرداری مشهد بسیار پایین است و ورود به پروژه‌های بزرگ تر در این زمینه می‌تواند راهگشا باشد.
آقای کریمی، مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد نیز از امضای تفاهم شهردای با صندوق پژوهش برای پرداخت پیش قرارداد در طرح‌های نوآوری و پذیرش ضمانت نامه صندوق در پروژه‌های شهرداری خبر داد.