Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

برگزاری دومین رویداد بین‌المللی جاده ابریشم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دومین رویداد بین المللی استارت‌آپی جاده ابریشم (Silk Road Startup) روز چهارشنبه ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۷ با مشارکت دبیرخانه کسب‌وکارهای نوپا و پارک علم و فناوری خراسان در تالار نور برگزار شد.
رویداد استارت‌آپ جاده ابریشم در نوع خود نخستین رویداد معرفی کننده استارت‌آپ‌های ایرانی به جامعه کارآفرینی ایران و جهان است که با هدف «آشنایی با برترین شرکت‌های نوآور و نوپا موجود در کشور و همچنین تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی آسان‌تر به تجربیات موفق در سطح بین‌المللی و جذب سرمایه خارجی» طراحی‌شده است. این برنامه از دو قسمت اصلی «تور استارت‌آپی» و «رویداد فینال» تشکیل‌شده که بافاصله‌ای چندماهه از یکدیگر برگزار می‌شوند.
داوران جاده ابریشم ۲ David Braun کارآفرین در زمینه تکنولوژی، مربی و مشاور در شتابدهنده‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری، Ekaterina Matveeva زبانشناس و بنیانگذار استارت‌آپ Amolingua، بابک تدین مدیر سرمایه‌گذاری Lyan Capital Managment و کامران خوشی هم‌بنیان‌گذار زورق بودند.
جاده ابریشم ۲ با حمایت پارک علم و فناوری خراسان، سرای آسان ایرانیان، سانبا پلاس، ننه‌قا، بیاتوعروسی و اپلیکیشن میز در مشهد برگزار شد.
در این رویداد استارت‌آپ‌ها یک‌به‌یک به زبان انگیسی در زمان ۳ دقیقه به ارائه استارت‌‌آپ خود می‌پردازند و پس از آن در مدت ۴ دقیقه باید به سوالات داوران پاسخ دهند.
استارت‌آپ‌هایی که در جاده ابریشم به رقابت پرداختند پول‌تیکت، ننه‌قا، ایران‌اد، دادپرداز، تاکسی ۳۶۰، زیباسو، آی‌پول، دابلیوسفر، بهینا و فن‌آسا که از میان آنها زیباسو از تیم‌های مرکز رشد فناوری اطلاعات پارک بود.
برنده استارت‌آپ جاده ابریشم در مشهد، استارت‌آپ فن‌آسا بود که قاشقی برای بیماران پارکینسون ساخته‌است تا لرزش دست آنها را هنگام غذا خوردن بگیرد. به ترتیب جایگاه دوم و سوم را استارت‌آپ‌های ایران‌اد و زیباسو از آن خود کردند. ایران‌اد در زمینه تبلیغات با ادغام کردن تبلیغات محیطی و مجازی فعالیت می‌کند و زیباسو ارائه خدمات رزرواسیون آنلاین سالن‌های زیبایی انجام می‌دهد.

پنل تخصصی این رویداد با حضور علی جاهدی، رییس دبیرخانه کسب‌وکارهای نوپا و مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان، علیرضا امیدفر، مدیرعامل شتاب دهنده سرای آسان ایرانیان و الیاس خسروی، ‌هم‌بنیان گذار همفکر مشهد برگزار شد. در این پنل درباره موضوع مهاجرت استارت‌آپ‌های نوپا به کلان شهرها صحبت شد که جاهدی در این باره بیان داشتند که مهاجرت به کلان شهرها برای پیشرفت کسب‌وکار با توجه تمرکز گرایی در ایران اجتناب ناپذیر است.