Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

پارک علم و فناوری خراسان، بازوی فناوری آستان قدس رضوی

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رییس پارک علم و فناوری خراسان در نشست مشترک مدیران و معاونان پارک با معاون علم و فناوری آستان قدس رضوی ضمن اشاره به اهمیت توسعه شبکه فناوری در کشور از پارک علم و فناوری خراسان به عنوان بازوی فناوری آستان قدس رضوی در جهت عرضه محصولات دانش بنیان نام برد.
دکتر رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان در این نشست از شبکه سازی به عنوان یکی از رسالت‌های مهم پارک‌ نام برد که تحقق آن قطعا به کمک و مساعدت نهادهای بزرگی همچون آستان قدس رضوی نیاز دارد
دکتر قنبری از جوان گرایی به عنوان یکی از شاخصه‌های مهم نیروی انسانی پارک خراسان یاد کرد و میانگین سنی مدیران پارک را بین سی تا چهل سال عنوان کرد.
ایشان همچنین به تشکیل شورای پارک با حضور معاون پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیران عامل شرکت‌های پارک خراسان اشاره کرد تا بدین وسیله تعامل مستقیم پارک با دانشگاه و شرکت‌ها میسر شود.
آقای مهندس امینی، معاون پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان نیز در معرفی پروژه‌های مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان به پروژه انتقال فناوری فروسیلیس آلومینیوم از قزاقستان به ایران با سرمایه گذاری آلمان و اوکراین به عنوان یکی از دستاوردهای مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان اشاره کرد که به همت پارک خراسان شکل گرفته است.
دکتر مهدی نژاد نوری، معاون علم و فناوری آستان قدس رضوی، بهره‌گیری از فرصت ارتباطات بین الملل برای به کارگیری ایده‌ها و توانمندی‌های جوانان در خارج از کشور و تولید اشتغال را بسیار حائز اهمیت دانست و ظرفیت آستان قدس رضوی برای ارتباطات بین المللی را بسیار غنی توصیف کرد.
معاون علم و فناوری آستان قدس رضوی ضمن تاکید بر تلاش برای فرهنگ سازی فناوری افزود: نباید تصور شود که هر گونه سرمایه گذاری در حوزه فناوری و دانش بنیان با موفقیت همراه است بلکه شکست جزء طبیعی آن است، در عین حال این شکست‌ها می‌تواند زمینه‌ فراهم شدن بسیاری از زیرساخت‌های فناوری را در کشور فراهم آورند.
ایشان اعلام آمادگی آستان قدس رضوی را برای کمک به توسعه فناوری و حمایت از حوزه دانش بنیان و توسعه همکاری‌ها با پارک علم و فناوری خراسان اعلام کرد.
دکتر مهدی نژاد نوری همچنین خواستار پیگیری برای اجرای طرح توسعه کمی و کیفی زیارت شد که کلیات سند آن به همت پارک علم و فناوری خراسان به تصویب رسیده است.
آقای مهندس جاوید عربشاهی، مدیر مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست به سابقه همکاری‌های پارک علم و فناوری خراسان و آستان قدس رضوی از اسفند ماه سال 1395 اشاره کرد و برگزاری رویداد ایده پروری با محوریت سوغات و اسباب بازی را از جمله همکاری‌های مشترک مرکز رشد فرهنگی و زیارت پارک و آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد.
مهندس عربشاهی همچنین حمایت از شرکت‌های دانش بنیان توسط آستان قدس رضوی را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: جدا از بحث سرمایه گذاری، همین که آستان قدس رضوی بازار خرید محصولات شرکت‌های پارک علم و فناوری باشد، بزرگترین خدمت به شرکت‌ها محسوب می‌شود.
آقای مهندس شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان نیز خواستار استفاده از ظرفیت‌های سازمان اقتصادی رضوی در جهت حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان و مساعدت آستان در جهت توسعه وقف در حوزه فناوری شد.