Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

بزرگ‌ترین کار خیر، ایجاد اشتغال برای جوانان خلاق است

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رییس پارک علم و فناوری خراسان در نشست مشترک با مدیرعامل موسسه خیریه رعد، ایجاد اشتغال و توسعه بازار برای جوانان خلاق و نوآور را بزرگ‌ترین کار خیر عنوان کرد و بر نهادینه شدن فرهنگ استارتاپی برای هدایت خیران و نیکوکاران به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه دانش بنیان تایید کرد.
دکتر رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان در این نشست اظهار داشت: خیرین می‌توانند به عنوان سرمایه‌گذاران خطرپذیر عمل کنند و درصدی از سهام شرکت‌ها را بخرند تا در آینده نیز از منافع شرکت‌ها بهره‌مند شوند.
دکتر قنبری همچنین پتانسیل فوق العاده پارک در شهرستان‌ها با توجه به حضور مراکز رشد اقماری پارک را خاطرنشان کرد و به عنوان نمونه به یکی از شرکت‌های مرکز رشد تربت حیدریه اشاره کرد که موفق شده برای شمار زیادی از زنان سرپرست خانوار ایجاد شغل کند.
ایشان همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای توانمندسازی نیروهای معرفی شده توسط خیریه‌ها را به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های پارک عنوان کرد.
خانم منصوره پناهی، مدیرعامل موسسه خیریه رعد نیز در این نشست ضمن تحسین دستاوردها و موفقیت‌های پارک علم و فناوری از آمادگی این موسسه برای معرفی نیروهای مستعد به شرکت‌های پارک علم و فناوری خراسان خبر داد.
خانم پناهی با بیان این که مجموعه رعد از جمله مراکز بزرگ نیکوکاری در کشور است و واحد مشهد آن هم عملکرد مثبتی داشته است، خواستار ورود پارک به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شد.
مدیران و کارشناسان موسسه خیریه رعد همچنین از شرکت‌ کاوش صنعت توس عضو امور موسسات تولیدکننده پمپ‌های سرعت بالای نفت و گاز، شرکت‌های عضو مرکز رشد فناوری جامع شامل ارسک یکتا تجهیز و پویش تجهیز هیراد تولیدکننده تجهیزات ارتوپدی، مبین پویش صنعت پارس تولیدکننده آنالیزرهای اکسیژن اکسیم و شرکت نگار کانی فوم آساک تولیدکننده عایق‌های اسفنجی فرمی غیرقابل اشتغال بازدید کردند.