Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان مطرح کرد؛
ضرورت توجه به ظرفیت‌های دانش‌بنیان در توسعه شهر هوشمند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان بر ضرورت توجه به ظرفیت شرکت‌های فناور و دانش بنیان در توسعه شهر هوشمند تاکید و هوشمندسازی را به عنوان مهم‌ترین اولویت شهر مشهد عنوان کرد.
آقای مهندس خلیلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در نشست مشترک با رییس پارک علم و فناوری خراسان و مدیران شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک اظهار داشت: در حال حاضر فناوری اطلاعات و ارتباطات تبدیل به یک حوزه میان رشته‌ای شده است که برای توسعه تمام حوزه‌ها لازم است و این خود بستر مناسبی را برای اشتغال زایی و فعالیت در این حوزه فراهم می‌آورد.
وی افزود: پنج شهر کشور از سال 1392 به عنوان ظرفیت شهر هوشمند معرفی شدند که مشهد با توجه به پتاسیل بالای زائر و توریسم به عنوان یکی از این پنج شهر انتخاب شده است، با این وجود اقدامات صورت گرفته برای هوشمندسازی شهر چندان کافی نبوده و متاسفانه از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان داخلی به خوبی استفاده نشده است.
مهندس خلیلی، ظرفیت‌ها و دستاوردهای شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان در حوزه فناوری اطلاعات را بسیار قابل توجه دانست که باید در تمام دستگاه‌ها اجرایی کشور به کار گرفته شود.
دکتر قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست از برنامه‌ریزی پارک برای تبدیل شدن به کانون هوشمندسازی خبر داد و گفت: رسالت پارک افزایش ثروت مبتنی بر دانش در جامعه است و ما برای تحقق آن به کمک و مساعدت تمام نهادها از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیاز داریم.
در این نشست، مدیران بعضی از شرکت‌های مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به معرفی شرکت‌ها و محصولات فناورانه خود پرداختند.
تولید کنترل‌گرهای هوشمند، قرائت هوشمند کنتور، تولید نرم افزار برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بحث توانمدسازی زنان خانه دار و مشاغل روستایی با استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و آموزش مجازی از جمله فناوری‌هایی بودند که مدیران شرکت‌های مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات به آنها اشاره کردند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی و هیات همراه همچنین از شرکت دانش‌بنیان بهپویان امین منتظر بازدید کردند.
آقای مهندس خلیلی در این بازدید ضمن استقبال از پروژه‌های بهینه سازی شرکت بهپویان بر ضرورت ارتباط بیشتر این شرکت با وزارت نیرو به خصوص در بحث هوشمندسازی تاکید کرد.
ایشان همچنین در بازدید از شرکت اتوماسیون اداری حسیب با محصول دانش بنیان این شرکت تحت عنوان سامانه سیبنا آشنا شدند.