Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در نشست معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی سجاد با مدیران پارک علم و فناوری خراسان مطرح شد؛
ضرورت کیفی سازی مراکز رشد تخصصی

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


در نشست مشترک معاون پژوهشی و مدیران موسسه آموزش عالی سجاد با مدیران پارک علم و فناوری خراسان، زمینه‌های همکاری مشترک بررسی و بر کیفی سازی مراکز رشد تخصصی پارک و دانشگاه تاکید شد.
آقای مهندس داوود تفضلی، معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان دراین نشست، لازمه شکل‌گیری دانشگاه‌های نسل سوم در کشور را ورود آنها به حوزه فناوری و محصولات دانش بنیان عنوان کرد.
ایشان اعلام کرد که پارک خراسان برای ارائه بحث‌های مشاوره در زمینه توسعه ایده‌های کسب و کار و پذیرش تیم‌های دانشگاهی در دوره‌های مرکز رشد مقدماتی پارک آمادگی دارد.
آقای مهندس شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست اظهار داشت: در حال حاضر اخذ مجوز مرکز رشد با دشواری‌ها و سخت گیری‌های خاصی همراه است و باید تمرکز ما به جای توسعه کمی مراکز رشد بر توسعه کیفی آنها باشد.
وی تشکیل کانون شکوفایی و خلاقیت در دانشگاه برای جذب ایده و کمک به نمونه‌سازی محصول، برگزاری رویدادها و سمینارهای مشترک و معرفی کارآفرینان برتر را به عنوان زمینه‌های همکاری و مشارکت پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه‌ها مطرح کرد.
دکتر عباس گلمکانی، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی سجاد در این نشست به معرفی مرکز تحقیقات این دانشگاه پرداخت و به بعضی از پروژه‌های این مرکز از جمله تجهیزات شمارشگر راداری حجم خودرو و سامانه مانیتورینگ نیروگاه خورشیدی اشاره کرد.
ایشان با تاکید بر تلاش دانشگاه برای ورود هر چه بیشتر به حوزه فناوری و تجاری‌سازی ایده‌ها و نمونه محصولات تولید شده در مرکز تحقیقات دانشگاه صنعتی سجاد، خواستار بهره‌گیری از ظرفیت و تجربیات پارک علم و فناوری خراسان در این زمینه شد.
آقای دکتر رضایی نیک، مدیر بخش ارتباط با صنعت دانشگاه سجاد هم با اشاره به وجود 5000 دانشجو ،70 نفر اعضای هیات علمی و حدود 10 آزمایشگاه تخصصی در این دانشگاه، از برنامه‌ریزی این دانشگاه برای کاربردی کردن پایان نامه‌های داشجویی و ارتباط مستمر با صنعت با همکاری پارک علم و فناوری خراسان خبر داد.