Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

آمادگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای همکاری با پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در نشست مشترک با رییس و مدیران پارک علم و فناوری خراسان از آمادگی این نهاد برای همکاری با پارک در جهت توسعه شرکت‌های فناور و دانش بنیان و ارتباط آنها با صنایع بزرگ کشور خبر داد.
خانم مهندس علیرضایی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در این نشست ضمن تاکید بر ضرورت ارتباط شرکت‌های کوچک و متوسط با صنایع بزرگ، خواستار ارائه طرحی جامع و عملیاتی از سمت پارک خراسان برای بررسی آن در سازمان صنعت و معدن و نیز تصویب چنین طرح جامعی در شورای برنامه‌ریزی استان شد.
خانم علیرضایی در رابطه با شرایط اخذ پروانه بهره‌برداری برای شرکت‌های فناور و دانش بنیان گفت: پروانه بهره‌برداری به معنای مجوز تولید انبوه می‌باشد و با توجه به این که چنین موردی جزء رسالت‌های پارک نیست، لازم است تا استثنائاتی در رابطه با اخذ پروانه بهره‌برداری برای نمونه‌سازی محصولات فناور و دانش بنیان از لحاظ مجوزهای قانونی در نظر گرفته شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی، حوزه آهن و فولاد به ویژه آلیاژها، فولاد نو و ورق‌های استیل و گالوانیز و نیز قطعات خودرو و همچنين صنايع غذايي را به عنوان عمده‌ترین نیاز صنایع استان در حال حاضر عنوان کرد.
ایشان همچنین خواستار آن شد که پارک حتما در موضوعاتی همچون کم هزینه ساختن شبکه توزیع، محیط زیست و نیز مباحث مربوط به جلوگیری از خام فروشی ورود پیدا کند.
دکتر رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان هم در این نشست، همکاری در جهت ارتقاء و توسعه واحدهای تحقیق و توسعه و رفع نیازهای فناورانه صنایع بزرگ توسط شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک را از جمله زمینه‌های همکاری پارک و سازمان صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد.
دکتر قنبری با اشاره به تشکیل شورای تجاری‌سازی در پارک و حضور معاون پژوهشی دانشگاه فردوسی در این شورا، این اقدام را گامی مهم از سمت پارک در جهت ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه عنوان کرد.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی و هیات همراه پیش از این نشست از چند شرکت فناور و دانش بنیان مستقر از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.
شرکت دانش بنیان کارن، تولید‌کننده انواع کانکتورهای الکتریکی، شرکت مطلق کاران شرق، تولیدکننده ابزار هیدرولیک صنایع نفت و گاز، شرکت مدیران صنعت در حوزه ریخته‌گری دقیق و سخت‌کاری سطحی و شرکت نگار کانی فوم آساک، تولیدکننده عایق‌های فومی و اسفنجی غیرقابل اشتعال از جمله شرکت‌های بازدید شده بودند که مدیران آنها ضمن معرفی محصولات خود، دغدغه‌ها و درخواست‌های خود را نیز مطرح کردند
ايشان همچنین از مجتمع آزمایشگاهی پارک علم و فناوری خراسان بازدید و با محورهای فعالیت آن آشنا شدند.