Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

همکاری پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه فردوسی در زمینه هوش مصنوئی آغاز شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر اکبرزاده، مدیر قطب علمی رایانش نرم و پردازش هوشمند اطلاعات دانشگاه فردوسی مشهد به همراه جمع کثیری از دانشجویان این دانشگاه از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت‌های فناور و دانش بنیان‌ پارک در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمندسازی بازدید و زمینه‌های همکاری پارک خراسان و دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه هوش مصنوئی را بررسی کردند.
آقای مهندس داوود تفضلی، معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان در نشست مشترک با دکتر اکبرزاده و دانشجویان دانشگاه فردوسی ضمن اشاره به مراحل پذیرش شرکت‌های فناور در پارک خراسان، اختصاص فضای استقرار و خدمات آموزش و مشاوره را به عنوان عمده‌ترین خدمات پشتیبانی پارک عنوان کرد.
مهندس اسکندری، کارشناس مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست به ارائه توضیحاتی درباره تاریخچه پارک‌های علم و فناوری و همچنین شرکت‌های فعال در پارک در حوزه هوش مصنوئی پرداخت.
دکتر اکبرزاده نیز در سخنان خود در این نشست اظهار داشت: خوشبختانه ما قطب علمی رایش نرم و پردازش هوشمند را به طور تخصصی در مشهد تاسیس کرده‌ایم و در این راستا سعی کرده‌ایم تا تخصص‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون را گردهم آوریم.
وی افزود: ما در این قطب علمی به دنبال یک راه‌حل جامع برای استفاده از سیستم‌های هوشمند جهت حل مشکلات کشور هستیم.
دکتر اکبرزاده همچنین خواستار بهره‌گیری از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری برای توسعه هوشمندسازی و همکاری متقابل شد.
مدیر قطب علمی رایانش نرم و پردازش هوشمند اطلاعات به همراه دانشجویان دانشگاه فردوسی همچنین از شرکت‌های بهپویان امین منتظر، اکسیر رایانه صبا و آهار بازدید کردند که با استقبال گسترده دانشجویان این دانشگاه همراه بود.
در این بازدید، مدیران شرکت‌ها به معرفی قابلیت‌های تخصصی و فنی شرکت های خود پرداخته و تقاضای استفاده از ظرفیت علمی دانشجویان در حوزه هوشمندسازی و هوش مصنوئی را مطرح نمودند.