Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

با حضور مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان؛
اولین نشست هوش مصنوعی با موضوع پردازش متن برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


اولین گردهمایی فعالان و علاقمندان به هوش مصنوعی و سرویس‌های پردازش متن با حضور متخصصین این حوزه در ساعت ۱۶:۳۰ روز شنبه، ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۷ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر علی جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان در ابتدای این همایش، توضیحاتی مبنی بر «چرایی برگزاری نشست‌ها و سایر نشست‌های شبکه‌سازی» ارائه داد.
محسن کاهانی، رییس مرکز اطلاعات، آمار و امور رایانه‌ای دانشگاه فردوسی مشهد نیز با پرداختن به موضوع «پردازش متن و چالش‌های پیش روی این حوزه»، تجربیات خود و دانشجویان‌شان در آزمایشگاه وب معنایی را با جمع حاضر به اشتراک گذاشتند.
در ادامه، امین فاطمی و معین قدسی، هم‌بنیانگذاران واکاویک (سرویس پردازش هوشمند متن) به‌ترتیب به ارائه «فرصت‌های کسب‌وکاری زبان طبیعی» و «مزایای NLP as a service و راهکارهای پردازش متن برای کسب‌وکارها» پرداختند.
در بخشی از این نشست، حاضران در فضایی دوستانه که برای گپ ‌وگفت و شبکه‌سازی در نظر گرفته شده بود، به بحث و تبادل نظر پرداختند.
از دستاوردهای چنین نشست‌هایی می‌توان به  آشنایی فعالان حوزۀ تخصصی موضوع نشست با فضای استارتاپی‌ و شناسایی افراد مستعد برای تعاملات بعدی اشاره کرد.
از نقاط مثبت و سازنده این نشست، حضور دانشجویان دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی بود که امید می‌رود با این برنامه‌ها سطح تعاملات دانشجویان و پارک در مقاطع زمانی بعدی، وسیع‌تر و عمیق‌تر گردد.