Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

عقد تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه صنعتی سجاد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


تفاهم‌نامه‌ای به منظور گسترش همکاری‌های مشترک آموزشی و پژوهشی با هدف کمک به ایجاد واحدهای فناور و دانش بنیان و توسعه فرهنگ کارآفرینی و فناوری بین پارک علم و فناوری خراسان و دانشکده صنعتی سجاد منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر  علی حائریان اردکانی، رییس دانشگاه صنعتی سجاد در نشست مشترک با رییس و مدیران پارک علم و فناوری خراسان گفت: رفتن به سمت پروژه‌ها و تحقیقات کاربردی یکی از زمینه‌هایی است که می‌تواند کمک شایانی به پیشبرد اهداف ما کرده و ما را به سمت تبلور فرهنگ فناوری در دانشگاهها سوق دهد.
وی افزود: ما بستری را در دانشگاه صنعتی سجاد برای پذیرش ایده‌های فناورانه و دانش‌بنیان فراهم آورده‌ایم و برای گسترش و تجاری‌سازی این ایده‌ها نیاز به تعامل و همکاری با پارک داریم.
دکتر قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان هم در این نشست، شبکه سازی پارک‌ها و دانشگاه‌ها را بسیار حائز اهمیت دانست و استفاده از ظرفیت معافیت مالیاتی را صرفا مربوط به شرکت‌های مستقر در پارک عنوان کرد.
دکتر شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان نیز از تشکیل کارگروه مشترک برای پیگیری مفاد تفاهم نامه مشترک بین پارک خراسان و دانشگاه صنعتی سجاد خبر داد.
از جمله مفاد این تفاهم نامه می‌توان به حمایت و پشتیبانی از پایان‌نامه‌های کاربردی و ایده‌های فناورانه، همکاری در برگزاری رویدادهای کارآفرینی، سمینارها و دوره‌های آموزشی تخصصی و راه‌اندازی دفتر هماهنگی با پارک در دانشگاه عنوان کرد.
در این نشست همچنین آماری از ظرفیت و پتانسیل‌های گسترده دانشکده صنعتی سجاد ارائه شد و اعلام شد که این دانشگاه شامل پنج دانشکده از جمله دانشکده برق و مهندسی پزشکی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، عمران و معماری، مهندسی صنایع و مدیریت و مهندسی مواد و مکانیک است و حدود 70 نفر اعضای هیات علمی دارد.
مدیران پارک علم و فناوری خراسان در پایان از آزمایشگاه های متعدد این دانشگاه در حوزه های گوناگون بازدید کردند.