Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رییس پارک علم و فناوری خراسان در نشست مشترک با رییس و مدیران گروه دانشکده مهندسی مشهد؛
اصلی‌ترین درخواست شرکت‌های دانش بنیان از دانشگاه، تامین نیروی انسانی متخصص است

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان در نشست مشترک رییس و مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده مهندسی مشهد با مدیران پارک علم و فناوری خراسان، اصلی ترین درخواست شرکت‌های دانش بنیان از دانشگاه را تامین نیروی انسانی متخصص و کارآمد عنوان کرد و خواستار افزایش تعاملات و همکاری‌های مجموعه پارک با دانشگاه فردوسی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر قنبری در این نشست اظهار داشت: ما برای کاهش ریسک یک شرکت دانش بنیان باید هزینه‌های آن شرکت را پایین بیاوریم و مهم ترین هزینه یک شرکت دانش بنیان و واحد فناور، هزینه تحقیق و توسعه آن شرکت است.
وی افزود: در خواست ویژه ما از دانشگاه، فراهم ساختن نیروی انسانی متخصص و کارآمد برای شرکت‌ها به خصوص در بخش تحقیق و توسعه است.
دکتر قنبری ضمن تاکید بر همکاری پارک و دانشگاه برای توسعه طرح کواپ (تحصیل همزمان دانشجویان با حضور در صنعت) اعلام کرد: از مجموع 9 شرکت که دانشگاه فردوسی برای طرح کواپ در نظر گرفته است، 8 شرکت از مجموعه پارک علم و فناوری خراسان هستند.

دکتر پوررضا، رییس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد هم در این نشست ضمن ابراز امیدواری برای گسترش ارتباطات پارک و دانشگاه فردوسی در دوره ریاست دکتر قنبری، خواستار شکل‌گیری تیم مشترکی از دانشگاه و پارک برای تعریف و تقسیم درست وظایف به منظور افزایش تعاملات شد.   
دکتر پوررضا همچنین معرفی شرکت‌های موفق پارک و سخنرانی مدیران شرکت‌ها به خصوص مدیران فارغ التحصیل از دانشگاه فردوسی را اقدامی ارزشمند برای افزایش انگیزه دانشجویان عنوان کرد.
وی همچنین خواستار تعیین سازوکاری معین برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های آزمایشگاهی دو طرف شد.
مهندس داوود تفضلی، معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک هم عمده خدمات آموزشی و مشاوره‌ای پارک را در حوزه کسب و کار دانست و مهم‌ترین مزیت حضور شرکت‌ها را در پارک گسترش ارتباطات با نهادها و سازمان‌های مختلف عنوان کرد.
وی از جمله برنامه‌های پارک برای گسترش ارتباطات با دانشگاه را معرفی نمونه شرکت‌های موفق در دانشگاه و همکاری در بحث کارآموزی و همچنین دوره پسادکترا ذکر کرد.
دکتر بافقی، مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی نیز اظهار داشت: شرکت‌های پارک می‌توانند در حل مسائل مختلف  و تولید محتوا به دانشگاه کمک کنند.

وی افزود: ما در راستای تقویت نیروی انسانی و حمایت و ایجاد آزمایشگاه می‌توانیم با یکدیگر تعاملات گسترده‌ای داشته باشیم.
رییس و مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد پیش از این نشست از مجتمع آزمایشگاهی پارک بازدید کردند و با فعالیت‌های آزمایشگاه‌های تخصصی پارک در حوزه سرامیک، برق، شیمی و مکانیک آشنا شدند.
بازدید از شرکت پیمان خطوط شرق، فعال در حوزه اتوماسیون پست‌های برق، شرکت کاوش صنعت توس فعال در حوزه تولید پمپ‌های سرعت بالای صنعت نفت و گاز و نیز شرکت بهپویان امین منتظر، فعال در حوزه هوشمندسازی و بهینه سازی مصرف انرژی بخش دیگری از بازدیدهای رییس و مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده مهندسی فردوسی از پارک علم و فناوری خراسان بود.