Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

آمادگی راه آهن خراسان رضوی برای بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های فناور و دانش بنیان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


در بازدید مدیران و کارشناسان اداره کل راه آهن خراسان رضوی از پارک علم و فناوری خراسان، آمادگی این نهاد برای بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک اعلام و زمینه‌های افزایش همکاری دوجانبه بررسی شد.
آقای مهندس عبدالکریم زاده، معاون مسافری اداره کل راه‌آهن خراسان رضوی در نشست مشترک با مدیران پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: هدف از بازدید ما از پارک خراسان در واقع تکمیل چرخه فناوری راه‌آهن و بهره‌برداری از فناوری‌های روز در راه آهن خراسان است.
وی با بیان این که راه‌آهن خراسان در میان 19 ناحیه کشور در زمینه استفاده از فناوری های روز رتبه اول را دارد، به بخشی از پروژه‌های پیشین راه آهن خراسان رضوی با شرکت‌های دانش بنیان پارک از جمله رفع مشکل یخ‌زدگی خطوط آب‌گیری راه‌آهن اشاره کرد و استفاده از امکانات و محصولات دانش بنیان را باعث کاهش چشمگیر تاخیر قطارها عنوان کرد.
مهندس امینی، معاون پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست از مجموعه راه‌آهن به عنوان یک صنعت بزرگ نام برد که بسیاری از حوزه‌ها را در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: دستگاه‌ها و سازمان‌های استان خراسان رضوی در بسیاری از زمینه‌ها در کشور پیشرو هستند و انتظار ما از راه‌آهن خراسان هم این است که در زمینه استفاده از محصولات فناور و دانش‌بنیان و اعتماد به جوانان بومی استان حرف اول را در کشور بزند.
مهندس شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان هم از آمادگی پارک برای تامین نیازهای راه‌آهن در بسیاری از حوزه‌ها خبر داد.
مهندس هنرور، مدیرعامل شرکت دانش بنیان حسیب نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت کار کردن ارگان‌های دولتی با شرکت‌های دانش بنیان، یکی از ویژگی‌های پارک خراسان را تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌ها برای تامین نیازهای گوناگون سازمان‌ها عنوان کرد و به عنوان نمونه به همکاری شرکت حسیب و بهپویان برای کاهش مصرف انرژی در سازمان شهرداری مشهد اشاره شد.

مدیران و کارشناسان راه‌آهن خراسان همچنین از شرکت آرشام صنعت توس فعال در زمینه عملیات صنعتی کوتینگ فلزات و مهندسی مکانیک عمومی، شرکت سامانه‌های دقیق نوین افراز فعال در زمینه تولید ماشین‌آلات CNC، شرکت کارن در زمینه تولید انواع کانتکتور و نیز از مجتمع آزمایشگاهی پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.