Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

معرفی فناوری‌های جدید شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک خراسان در نمایشگاه هفته پژوهش استان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان در نوزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان، حضور فعالی داشته و  فناوری‌های نوین خود را در زمینه های گوناگون عرضه کرده‌اند.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، شرکت پارس سایان الکترونیک توس از شرکت‌های مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان در این نمایشگاه دو محصولی کاربردی در خطوط لوله انتقال نفت و گاز  با عناوین اینتراپتر و دیتالاگر را عرضه کرده است. اینتراپتر، دستگاه قطع و وصل جریان و انتقال سیگنال در خطوط لوله و دیتالاگر دستگاهی است که جریان یا همان پتانسیل on و off لحظه‌ای را برداشت می‌کند و بر اساس ثبت و نمونه‌گیری پوشش لوله را بررسی می‌کند و اگر چنانچه برداشت‌ها با جداول نمونه‌گیری مطابقت نداشته باشند، گزارش اشکال در خوردگی ارائه می‌شود. 
شرکت بهسامان انرژی روژان توس از مرکز رشد انرژی نیز محصولی با عنوان CCHP (سیستم تولید همزمان برق، حرارت و برودت) را عرضه کرده است. سیستمی که اخیرا با موفقیت در پایانه امام رضا (ع) مشهد اجرایی شده است.
شرکت پویش تجهیز هیراد نوین از شرکت‌های مرکز رشد فناوری‌های جامع با تجهیزات ارتوپدی در این نمایشگاه حضور دارد و ست جایگذاری پلاتین در بدن و ست ACL برای پارگی رباط صلیبی زانو را ارائه کرده است.
شرکت داریا دانش بارثاوا  نیز از مرکز رشد فناوری‌های جامع با تجهیزات پزشکی اتاق عمل از جمله وارمر سرم و پتو در نمایشگاه هفته پژوهش استانی حضور دارد. این دستگاه برای گرم کردن سرم در دماهای مجاز و بدون برهم ریختگی ساختار سرم مورد استفاده قرار می‌گیرد و پس از اخذ مجوز آن در سال 96 تاکنون بیش از 30 دستگاه آن به فروش رفته است.
چهار شرکت از مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت نیز در نمایشگاه امسال محصولات گوناگون فرهنگی خود را عرضه کرده‌اند.
شرکت هانا بافت در این نمایشگاه زیورآلات تولیدی خود را با هنر نواربافی (کارت بافی) عرضه کرده است. هنر کارت بافی در واقع بافت نوارهای محکم و بادوام به روش تاروپود است و این شرکت اخیرا موفق شده که علاوه بر فروش بالا، صادرات محصولات خود به کشور عمان را نیز آغاز کند.
شرکت تعاونی هنرمندان کارآفرین گلبهار هم آثار هنری خود را  که با استفاده از سرقیچی و دورریزهای پارچه، چرم، کاغذ و سنگ می‌باشد، به نمایش گذاشته است.
شرکت فکر طلایی (انتشارات بهترین هدیه) مجموعه‌ای در قالب 9 جلد کتاب، 8 عدد عروسک انگشتی و یک عدد دستبند را با هدف آموزش کاربردی مهارت‌های زندگی و فضیلت‌های اخلاقی ارائه کرده است. مشخصه بارز کتاب‌های این شرکت استفاده از شعر، داستان و داشتن ماموریت و امتیازدهی برای کودکان است.
 شرکت توسعه هوش افزار کودک آوند نیز انواع اسباب‌بازی‌های چوبی خود را به نمایش گذاشته است.
دستگاه خشک کن زعفران هم محصولی از شرکت‌های مرکز رشد تربت حیدریه است که با قابلیت خشک کردن زعفران به صورت منظم و تنظیم رطوبت و مدت زمان در این نمایشگاه ارائه شده است. این دستگاه قادر است تا یک کیلو زعفران را در یک ربع ساعت خشک کند.
شرکت شیمی گل نیز از مرکز رشد تربت حیدریه با محصولاتی از قبیل گوگرد مایع مخصوص زعفران، اسید هیومیک و مایع مخصوص سم پاشی در این نمایشگاه حضور دارد. 
از مرکز رشد نیشابور هم شرکت ناب آبادگران برنا (ایناب) با محصول سنگ اسلبکو و شرکت آریو رایانه بینالود با نرم افزار مدیریت پایانه‌های بار کشور حضور دارند. نرم افزاری تحت وب که می‌تواند تمام فرآیند نوبت دهی و اعلام بار را به صورت غیرحضوری برای راننده انجام دهد و به صورت آزمایشی در پایانه بار نیشابور به اجرا درآمده است.
از مرکز رشد گناباد نیز شرکت رنگین ساروج گناباد،  قطعات بتنی رنگی را با استفاده از خاک معادن عرضه کرده است. رنگ ثابت و کاملا طبیعی، کمترین میزان جذب آب، افزایش مقاومت سایشی و فشاری به دلیل وجود ترکیبات آهن، دوام بالا در برابر سرما و تنوع رنگ از جمله ویژگی‌های خاص این قطعات بتن است که قراردادهایی با شهرداری و آستان قدس رضوی نیز برای استفاده از این محصولات بسته شده است.
منسوجات چوبی با تجهیزات پیشرفته، زعفران ارگانیک و مکمل‌های غذایی و دارویی برای طیور نیز از دیگر محصولات شرکت‌های مرکز رشد گناباد در این نمایشگاه هستند.
دستگاه کاشت مکانیزه تمام خودکار زعفران، محصول شرکت کمباین سازی بوجار رضوی نیز از جمله محصولات مرکز رشد فناوری کشاورزی است.
شرکت دانش بنیان کارن هم انواع کانکتورهای الکتریکی را در غرفه پارک علم و فناوری خراسان به نمایش گذاشته است.
همچنین شرکت گلدنت با ریاب بروز شده خودرو و شرکت زرین سامانه شرق با تجهیزات سیستم کنفرانس در نوزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش استانی حضور دارند.