Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در جشنواره کارآفرینان برتر خراسان رضوی،
مدیرعامل شرکت یسناپارس، کارآفرین برتر استان شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مریم امامدادی، مدیرعامل شرکت تحقیق و توسعه یسناپارس، از شرکت‌های دانش‌بنیان عضو امور موسسات پارک علم و فناوری خراسان در جشنواره کارآفرینان برتر استان خراسان رضوی در تاریخ 13 آذر 1397 به عنوان کارآفرین برتر برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، در جشنواره کارآفرینان برتر خراسان رضوی، تعداد 9 شرکت در سطح استان و 5 شرکت به عنوان کاندید ملی وزارت تعاون، رفاه و کار و امور اجتماعی برگزیده شدند که شرکت یسناپرس در هر دو بخش جزء برگزیدگان بود.
امامدادی اعلام کرد: شرکت یسناپارس ارائه دهنده راهکارهای مدیریتی مبتنی بر فناوری است و انتخاب عنوان کارآفرین برتر به اینجانب به جهت طراحی سامانه تسما ( تصمیم ساز معیار انتخاب) در این شرکت است که فرآیند مدیریت عملکرد سازمانی در آن پیاده سازی شده است.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان یسناپارس از قراردادهای گوناگون این شرکت با سازمان و ارگان‌های گوناگون خبر داد و شناسایی نقاط قوت و ضعف سازمان‌ها و سوق دادن آنها به سمت بهبود عملکرد را از جمله دستاوردهای این شرکت عنوان کرد.

امامدادی در رابطه با سختی‌های بحث کارآفرینی به مواردی از جمله مسائل درون شرکتی و دست اندازهای قانونی اشاره کرد و افزود: مهمترین چالشی که در سال‌های اخیر با آن روبرو بوده‌ایم، بحث ریزش نیرو است؛ بطوریکه در همین چند وقت اخیر پنج نفر از نیروهای متخصص ما مهاجرت کردند و تربیت و جایگزینی این نیروها کلی وقت و انرژی می‌گیرد.
وی از سرمایه انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه شرکت‌های دانش بنیان به ویژه شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات یاد کرد و گفت: یکی از مشکلات سیستم آموزشی دانشگاه‌ها این است که نیروی متخصص کسب و کار را آماده نمی‌کنند.
مدیرعامل شرکت یسناپارس همچنین بعد مسافت و دوری از شهر را به عنوان یکی از مشکلات جدی شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح کرد و خواستار آن شد که پارک در بحث تجاری‌سازی و بازار حمایت پررنگ‌تری از شرکت‌های این حوزه داشته باشد.
شایان ذکر است که شرکت یسناپارس از سال 1383 در قالب اسپین آف شرکت امدادصنعت در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک پذیرفته شد و در سال 1391 هم طرح این شرکت به عنوان طرح پژوهشی برتر انتخاب شد.