Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

با مشارکت پارک علم و فناوری خراسان
رویداد استارتاپی صنعت آب برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


جلسه ارائه و داوری اولین رویداد تخصصی استارتاپی صنعت آب با حضور مدیران پارک علم و فناوری خراسان و استارتاپ‌های منتخب حوزه آب در حاشیه دومین جشنواره ملی فناوری‌های آب در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر ایمان شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان و از داوران رویداد استارتاپی صنعت آب، هدف اصلی از برگزاری چنین رویدادهایی را جذب ایده‌های برتر عنوان کرد و توضیحاتی را درباره فرآیند ثبت ایده‌‌ها ارائه داد.
وی از جذب 24 طرح و برگزاری 2 کارگاه توانمندسازی و آموزشی برای رویداد استارتاپی آب خبر داد و آمادگی مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه فردوسی مشهد برای پذیرش طرح‌های برتر را اعلام کرد.
سپس استارتاپ‌های منتخب هر یک به مدت سه دقیقه به ارائه طرح‌های خود در حوزه آب پرداختند و مدت زمان دو دقیقه نیز به پرسش و پاسخ داوران از استارپ‌ها اختصاص یافت.
از جمله طرح‌های ارائه شده در این رویداد می‌توان به طرح‌هایی از قبیل طراحی و ساخت سیستم‌های تصفیه آب پساب‌های صنعتی با استفاده از نانوجاذب‌های مغناطیسی، استفاده از جاذب‌های طبیعی و معدنی در تصفیه آب‌های آلوده، تصفیه و بازیابی پساب کروم از صنایع چرم، پکیج الکتریکی مصرف سنج آب خانگی ، استفاده از ماشین رباتیک برای جمع آوری آب، دستگاه تصفیه فاضلاب‌های شیمیایی پالود، سیستم آبیاری چگالشی، طرح جایگزینی تجهیزات کاهنده مصرف آب، تصفه و پاکسازی لجن فاضلاب از باکتری‌ها و فرآوری و غنی‌سازی آن به عنوان کود آلی، طرح کارگاه آموزشی سیار، دستگاه تنظیم دمای آب، دستگاه تصفیه فاضلاب‌های میکروبی پالا، تصفیه فاضلاب با استفاده از فناوری نانو و جداسازی آب به وسیله نانومواد مغناطیسی اشاره کرد.
در پایان سه طرح برتر با نظر هیات داوران برگزیده شدند.
طرح اول کارگاه سیار آموزش همگانی مصرف بهینه آب  با اجرای سید مجتبی سیدمهدی حقیقی، طرح دوم، طرح تصفیه پساب کارخانجات تولیدکننده چرم و بازیابی کروم جهت استفاده مجدد در صنعت با اجرای سید مهدی قاسمی و طرح سوم، طرح تصفیه و پاکسازی لجن فاضلاب از بیماری ها و غنی سازی آن به عنوان کود آلی با اجرای  مصطفی حجتیان فر به عنوان طرح‌های برتر برگزیده شدند.