Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

توانمندی‌های شرکت‌های فناور پارک در حوزه انرژی ارائه شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


در بازدید کارشناسان شرکت پتروشیمی شیراز از پارک علم و فناوری خراسان، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گسترده شرکت‌های گروه تخصصی انرژی پارک ارائه و معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، در نشست مشترک مدیران پارک علم و فناوری خراسان و شرکت‌های گروه تخصصی انرژی با کارشناسان شرکت پتروشیمی شیراز، آقای دکتر شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک اظهار داشت: خوشبختانه امروز نگاه سازمان‌های مختلف در کشور به این سمت است که نیازهای خود را از طریق شرکت‌های دانش بنیان حل کنند و امیدورایم که این نشست فتح بابی برای ارتباط بیشتر شرکت‌های پارک خراسان با پتروشیمی شیراز باشد.
مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان افزود: ما در حال منسجم ساختن و ایجاد شبکه با تمام پارک‌های علم و فناوری کشور هستیم و این آمادگی را داریم تا مستقیما طرف قرارداد با مجموعه‌های دولتی باشیم.
خانم مهندس ذاکریان، مدیر مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان نیز امکان اولویت دادن به شرکت‌های مجموعه پارک در عقد قراردادها، همکاری در تست و تاییدیه محصولات شرکت‌ها، انجام هماهنگی‌های لازم جهت بازدیدهای تخصصی از شرکت‌ها و سایت پتروشیمی و همکاری در جهت تدوین لیست گروه و محصولات پرمصرف مورد نیاز در حوزه پتروشیمی را از جمله اهداف این نشست عنوان کرد.

آقای مهندس رضوی، کارشناس مرکز پژوهش و فناوری پتروشیمی شیراز نیز با اشاره به سابقه 50 ساله این پتروشیمی به عنوان اولین واحد تولیدی صنایع پتروشیمی در ایران گفت: ما برنامه‌ای علمی را تدوین کرده‌ایم تا بر اساس آن بتوانیم از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری برای رفع نیازهای خود استفاده کنیم.
در این جلسه شرکت‌های مختلف گروه تخصصی انرژی شامل شرکت برنا صنعت توس فعال در حوزه  طراحی و ساخت Control valve & Actuator، شرکت شاخص صنعت پارس فعال در حوزه شیرآلات نفت و گاز با زمینه تخصصی شیرهای توپی‌ و ابزار دقیق، شرکت طاها قالب توس فعال در حوزه طراحی و تولید مبدل‌های حرارتی، شرکت مطلق کاران شرق در حوزه ابزار هیدرولیک، شرکت کاوش صنعت توس در حوزه تولید پمپ‌ها و سانتریفیوژهای دور بالا، شرکت نوین پارسیان پاژان، فعال در زمینه تجهیزات دوار صنعت نفت و گاز، شرکت خدمات نیروگاهی آهار در حوزه طراحی و ساخت توربین‌های گازی و بخار و  همچنین کارت‌های الکتریکی، شرکت پارس‌سایان در حوزه مانیتورینگ ابزار دقیق، شرکت بهپویان امین منتظر در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی، شرکت آیکار صنعت توس در حوزه تجهیزات خنک کننده و سیستم‌های کاهش مصرف آب، شرکت صنعت پروژه توس در حوزه کاهش آلودگی صوتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی و شرکت هوشمندسازان شرق در حوزه تجهیزات تست به معرفی محصولات و حوزه فعالیت خود پرداختند و کارشناسان شرکت پتروشیمی شیراز نیز ضمن استقبال از آنها، سوالات تخصصی خود را مطرح نمودند.
کارشناسان شرکت پتروشیمی شیراز، پیش از این نشست از نمایشگاه جانبی محصولات شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک در حوزه انرژی بازدید کردند و با توانمندی‌های فنی و محصولات این شرکت‌ها آشنا شدند.
بازدید از شرکت‌های طاها قالب، صدرا ماهان، رای صنعت، کاراصنعت، پیمان خطوط شرق و مجتمع آزمایشگاهی پارک علم و فناوری خراسان بخش دیگری از بازدیدهای کارشناسان شرکت پتروشیمی شیراز بود.