Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

برگزاری ششمین استارتاپ ویکند نیشابور

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


ششمین رویداد استارتاپ ویکند نیشابور به همت شهرداری نیشابور و با مشارکت و نظارت مرکز رشد فناوری نیشابور و دانشگاه جامع علمی کاربردی نیشابور ۱، جهاد دانشگاهی نیشابور و دانشکده علوم پزشکی و خدمات  بهداشتی درمانی نیشابور در محل دانشکده پیراپزشکی این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به نقل از روابط عمومی مرکز رشد فناوری نیشابور، در این رویداد که با رویکرد آموزش اصول اولیه کسب و کار  و جامه عمل پوشاندن به ایده‌های برتر با حضور بیش از 135 نفر از دانشجویان و دانش آموزان نخبه شهرستان نیشابور برگزار شد، بیش از ۳۰ ایده ارائه شد و در نهایت 15 ایده برتر در حوزه بازآفرینی شهری ، شهرهوشمند، گردشگری و سلامت شهری انتخاب شدند.
رقابت همراه با کسب آموزش و مهارت‌های ارائه ایده، تیم‌سازی و خلق مدل کسب و کار از جمله ویژگی‌های این رویداد استارتاپی بود.
دراختتامیه این رویداد ۵۴ ساعته که با حضور مهندس شیبانی معاون استاندار و فرماندار نیشابور، مهندس نجفی شهردار نیشابور،، مهندس شیرازی مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور ، اعضای شواری شهر و تنی چند از مسئولین شهرستان نیشابور در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی این شهر برگزار شد، تیم‌های ایده پرداز به ارائه ایده‌های خود در حضور داوران پرداخته و در نهایت سه تیم در حوزه های بازآفرینی، بازیافت و محیط زیست به عنوان تیم های برتر برگزیده شدند و همچنین یک تیم با ایده حمایت از معلولین و ناتوانان جسمی به عنوان تیم شایسته تقدیر انتخاب شد.
مهندس علیرضا شیرازی، مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور ضمن تشکر و قدردانی از تمامی شرکت کنندگان رویداد و مسئولین شرکت کننده ، به ارائه گزارشی از روند برگزاری رویداد استارتاپی بازآفرینی شهری پرداخت و با اشاره به رسالت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در حمایت از ایده های برتر در طی مسیر تبدیل ایده به ثروت ، هم افزایی بین برگزارکنندکان این رویداد را گامی موثر در جهت توسعه و تقویت اکوسیستم کارآفرینی در شهرستان نیشابور برشمرد.

آقای مهندس شیبانی، معاون استاندار و فرماندار نیشابور نیز از برگزاری رویدادهای کارآفرینی در شهرستان نیشابور با نظارت مرکز رشد فناوری نیشابور استقبال کرد و خواستار حمایت‌های همه جانبه مسئولین از جوانان باانگیزه و خلاق به منظور ایجاد و توسعه کسب و کارهای جدید شد.
مهندس نجفی شهردار نیشابور نیز  در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای علمی و عملی دانش‌آموزان، دانشجویان و دانش‌آموختگان باانگیزه نیشابوری، ایده های ارائه شده در رویداد استارتاپی بازآفرینی شهری را کاربردی و مثبت ارزیابی کرد.
شایان ذکر است در ششمین استارتاپ ویکند شهرستان نیشابور، برخی از نهادهای حامی مانند شهرداری  نیشابور و دانشکده علوم پزشکی نیشابور و جهاد دانشگاهی نیشابور برای اولین بار به عنوان مشارکت کننده و حامی حضور داشتند.