Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهور از پارک علم و فناوری خراسان مطرح شد؛
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پشتیبان شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و هیات همراه از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت‌های مستقر بازدید و ضمن آشنایی با دستاوردهای شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک خراسان برای پشتیبانی از آنها قول مساعد دادند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان در نشست مشترک با دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور ایشان اظهار امیدواری کرد که پارک بتواند در استان خراسان به عنوان سومین استان دانش‌بنیان کشور خدمات بیشتری را انجام دهد.
دکتر قنبری افزود: ما به عنوان یک پتانسیل صنعتی در مجاورت شهرک‌های صنعتی به کمک و پشتیبانی معاونت علمی و فناوری نیاز داریم.
رییس پارک علم و فناوری خراسان از تشکیل کارگروه ویژه متشکل از سه دانشگاه و پارک برای گزینش طرح‌های فناور و دانش‌بنیان در استان خبر داد که در راستای رسالت شبکه‌سازی پارک انجام می‌گیرد و اظهار امیدواری کرد تا نگاه ویژه‌ای به این طرح‌ها از سمت معاونت علمی و فناوری وجود داشته باشد.
ایشان همچنین درخواست کرد که معاونت علمی و فناوری در حوزه تامین زیرساخت برای استقرار شرکت‌های کوچک به ویژه شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مساعدت کند.

علیرضا ناصری حسینی، مدیرعامل شرکت کاوش صنعت توس از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان فعال در حوزه تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی هم در این نشست آمادگی این شرکت را برای بومی‌سازی کامل فرآیند نمک‌زدایی نفت خام  در کشور از طریق تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد که بررسی‌های اولیه آن صورت گرفته است.
وی با اشاره به اجرای 81 پروژه موفق این شرکت در مناطق نفت خیز جنوب و ارائه خدمات و صادرات به کشورهای جنوب شرق آسیا، پیشنهاد تشکیل گروه مشاوری از شرکت‌های دانش‌بنیان را در معاونت علمی و فناوری مطرح کرد.
جواد عامل خبازان، مدیرعامل شرکت سازه‌های اطلاعاتی راژمان از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان فعال در حوزه سرویس‌های مبتنی بر نقشه هم در این نشست به معرفی اپلیکیشن نشان، سرویس مسیریاب تولید این شرکت پرداخت.
وی از کنترل طرح‌های ترافیک، انتخاب مسیر سرراست و قابلیت جستجوی مکانی به عنوان مشخصه‌های این اپلیکیشن بومی یاد کرد که بدون هیچ گونه استفاده‌ای از سرویس‌های مشابه خارجی فعالیت می‌کند.
خبازان همچنین خواستار مساعدت برای استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و بهره‌گیری و سرمایه‌گذاری بر کسب و کارهای این حوزه شد.
در این نشست همچنین پروژه تولید قیر به روش پلیمریزاسیون پیشرفته از دیگر محصولات دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان معرفی و درخواست‌هایی برای گسترش کاربرد و تجاری‌سازی آن مطرح شد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور و هیات همراه ایشان پیش از این نشست از دو شرکت دانش‌بنیان بهپویان امین منتظر و اکسیر رایانه صبا مستقر در ساختمان موسسات فناور و دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.

دکتر ستاری و هیات همراه ایشان در بازدید از شرکت بهپویان امین منتظر فعال در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی و هوشمندسازی، با پروژه‌های گوناگون این شرکت از جمله پروژه هوشمندسازی کامل آب‌رسانی شهر مشهد، طرح مهاپ برای مدیریت هوشمند ایستگاه پمپاژ و پروژه ممیزی انرژی و محاسبه خط مینا آشنا شدند.
بازدید از شرکت اکسیر رایانه صبا فعال در حوزه داده کاوی و آشنایی با پروژه‌های این شرکت نیز بخش دیگری از بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهور از پارک علم و فناوری خراسان بود.