Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

صندوق نوآوری و شکوفایی از انفعال خارج می‌شود

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رییس هیات عامل صندوق عامل نوآوری و شکوفایی کشور در حاشیه نشست تخصصی با شرکت‌های دانش بنیان استان خراسان رضوی که در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، از تعیین رویه‌هایی درصندوق نوآوری و شکوفایی برای نقش‌آفرینی فعال‌تر در حوزه فناوری کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری خراسان، در این نشست، پنلی تخصصی با حضور دکتر علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، دکتر قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان، دکتر قربانی، معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق و دکتر خیاطان، عضو هیات مدیره صندوق نوآوری برگزار شد و به سوالات مختلف شرکت‌های دانش‌بنیان در رابطه با صندوق نوآوری پاسخ داده شد.
دکتر وحدت در این نشست اظهار داشت: مبنای ما در صندوق نوآوری و شکوفایی بر این است که کارهای خود را بر اساس صندوق پژوهش و فناوری انجام دهیم.
ایشان تاکید کرد که نگاه به صندوق پژوهش و فناوری نباید نگاهی کوچک باشد و خواستار مشارکت شرکت‌ها در سهام صندوق پژوهش و فناوری شد.
دکتر وحدت با اشاره به این که در بحث تسهیلات لیزینگ مسیر جدیدی را باز کرده‌ایم، مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترک را صرفا از طریق صندوق‌های VC پژوهش و فناوری امکان پذیر خواند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور همچنین از عزم گسترده این صندوق برای کاهش تشریفات اداری جهت دریافت تسهیلات و ارائه کمک بلاعوض  برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی خبر داد.

دکتر رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان هم خواستار ارائه خدماتی از صندوق برای کمک به شرکت‌هایی شد که دانش‌بینان نیستند ولی از محصولات فناورانه بسیار خوبی بهره‌مند هستند.
دکتر قربانی، معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نیز از حمایت ویژه صندوق از شرکت‌هایی که موفق به صادرات شده و نیز ارائه تسهیلات برای هزینه‌های آزمون و آنالیز آزمایشی خبر داد.
در این نشست، مشکلات گوناگون شرکت‌های دانش‌بنیان در رابطه با استفاده از تسهیلات صندوق از جمله بحث ضامن و وثیقه و تشریفات اداری مطرح شد و اعضای پنل به آنها پاسخ دادند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی پیش از این نشست در نشستی با حضور شتاب‌دهنده‌های استان حضور یافت و آمادگی این صندوق را برای همکاری با شتاب دهنده‌ها در بحث توانمندسازی شرکت‌ها اعلام کرد.