Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند
کسب رتبه دوم در رقابت استارتاپها و انتخاب غرفه برتر توسط شرکت منشور فناوری فردا

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


شرکت دانش بنیان منشور فناوری فردا عضو پارک علم و فناوری خراسان در هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند مشهد که از تاریخ ۱۲ لغایت ۱۶ دی ماه ۱۳۹۷ در سالن فردوسی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می‌شود، حضور گسترده و پرفروغی داشته است. این شرکت با ارائه ۴ محصول برتر و نوآورانه خود در این نمایشگاه توانست عنوان غرفه برتر در هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند کسب کند.

هچنین استارتاپ فیتب متعلق به این شرکت در رقابت استارتاپ‌ها این نمایشگاه موفق به کسب رتبه دوم شد.

محصولات شرکت منشور فناوری فردا   که در این نمایشگاه به بازدیدکنندگان معرفی شدند شامل سامانه شبیه ساز واقعیت مجازی و پایگاه هوشمند تندرستی و اپلیکیشن تناسب اندام فیتب، اپلیکیشن جامع واقعیت افزوده قطارشهری مشهد می‌باشد:

- سامانه شبیه ساز واقعیت مجازی شرکت منشور فناوری فردا از جمله ویژه‌ترین محصولات ارائه شده در این نمایشگاه می­‌باشد که مورد توجه و بازدید وزیر محترم فناوری اطلاعات و ارتباطات محمدجواد آذری جهرمی، شهردار مشهد محمد رضاکلایی، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد احمد نوروزی و شهناز رمارم قرار گرفت.

در این سامانه عملیات اطفا حریق در یکی از ایستگاه های قطارشهری مشهد با استفاده از فناوری واقعیت افزوده شبیه‌سازی شده است و کاربر با قرار دادن عینک واقعیت مجازی به روی چشمان خود و برداشتن دسته‌های کنترلی و با قرارگیری در محدوده مشخص سنسورهای محیطی سامانه می‌تواند مطابق با آموزش‌های داده شده، آتش را مهار کند.

این فناوری در راستای شبیه‌سازی عملیاتی که انجام آن­ها در واقعیت خطرپذیر، هزینه‌بر و یا پیچیده می‌باشد کاربرد دارد. مانند شبیه‌سازی زلزله، سیل، حملات تروریستی، آموزشی و پزشکی، عملیات صنعتی و عملیاتی و ...

- محصول نوآورانه دیگری که در غرفه شرکت منشور فناوری فردا عرضه شده است، پایگاه هوشمند تندرستی می‌باشد. این طرح نوآورانه با استفاده از سنسورهای تشخیص بدن و آموزش‌هایی که به کاربر ارائه می‌شود، کاربران را تشویق می‌کند طی ۶۰ ثانیه چندین حرکت ورزشی انجام دهند. در این طرح ضمن کمک به سلامت افراد و نشاط اجتماعی، هدایایی نیز به کاربران اعطا می‌شود.

 

- در قسمت دیگری از غرفه منشور فناوری اپلیکیشن تناسب اندام فیتب قرار داشت. این استارتاپ با تهیه بیش از ۱۸۰ ویدیوی آموزشی حرکات تناسب اندام به زبان فارسی در باشگاه ورزشی و بیش از ۹ دسته حرکات تمرینی در منزل ویژه بانوان از جمله اپلیکیشن‌های شاخص حوزه تناسب اندام کشور می‌باشد. کاربران فیتب هم چنین می توانند از مربیان فیتب که سرپرستی آنان را اسطوره تناسب اندام کشور علی تبریزی به عهده دارند برنامه آنلاین تمرینی و تغذیه درخواست دهند.

 

- اپلیکیشن جامع واقعیت افزوده قطارشهری مشهد محصول دیگر شرکت منشور فناوری فردا می‌باشد که در این نمایشگاه عرضه شده است. این اپلیکیشن ضمن معرفی و اطلاع‌رسانی خدمات و سرویس‌های شرکت بهره‌برداری قطار‌شهری مشهد، با استفاده از فناوری واقعیت افزوده و متد بازی کاری، بیش از ۱۲۰ مرحله بازی طراحی شده است تا مفاهیم فرهنگی و مورد انتطار سازمان قطارشهری از طریق بازی به کاربران منتقل گردد.