Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

به همت متخصصان شرکت فناور پارک علم و فناوری خراسان؛
ساخت تیرگرد بتنی پیش تنیده به طور کامل بومی‌سازی شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


شرکت تجهیز بتن مهدی، از شرکت‌های عضو مرکز رشد فناوری‌ جامع پارک علم و فناوری خراسان موفق به طراحی و ساخت تجهیزات و همچنین و راه‌اندازی خط تولید تیرگرد برق بتنی پیش تنیده شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، مهندس مکفی، مدیرعامل شرکت تجهیز بتن مهدی از جمله ویژگی‌های تیرهای برق پیش تنیده را طول عمر بالاتر نسبت به تیرهای برق سنتی (تیر H)، وزن کمتر، شکل هندسی زیباتر ، سازگاری بیشتر با مبلمان شهری، مقاومت بالاتر نسبت به نیروهای وارده به ویژه نیروی باد به دلیل شکل هندسی مدور آن و همچنین افزایش امنیت به دلیل دشواری صعود از آن عنوان کرد.
وی افزود: برای تولید تیرگرد بتنی پیش تنیده، پس از آماده سازی قفسه آرماتور (شامل مفتول‌های پیش تنیدگی PC Wire و خاموت فنری پیچیده به دور آن) و قرار دادن آن درون قالب، عملیات بتن‌ریزی و بستن قالب انجام می‌شود. سپس قالب بر روی دستگاه سانتریفیوژ قرار داده شده و عملیات چرخش قالب و تراکم بتن (توسط نیروی گریز از مرکز) انجام می‌پذیرد.
مهندس مکفی با بیان این که این شرکت موفق شده تمام تجهیزات لازم برای ساخت تیرگردهای بتنی از جمله دستگاه سانتریفیوژ آن را بومی‌سازی کند، قیمت تمام شده محصول را ۵۰ درصد ارزان تر از نوع چینی آن عنوان کرد.
وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از تیرهای برق کشور از نوع پیش‌تنیده هستند و بازار این محصول با توجه به کارآمدی آن در حوزه برق به شدت در حال گسترش است.
مدیرعامل شرکت تجهیز بتن مهدی همچنین از صادرات تجهیزات بتنی این شرکت به کشورهای ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و عراق خبر داد.
ایشان از جمله نیازهای این شرکت برای افزایش تولید را توسعه فضا و ماشین آلات عنوان کرد و خدمات پارک خراسان در زمینه اعطای تسهیلات  و خدمات مشاوره و کلاس‌های آموزشی را مثبت ارزیابی کرد.