Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

بازدید دانشگاهیان استان گلستان از پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم وفناوری خراسان، سه شنبه 02/11/97 دکتر حسام رئیس پارک علم و فناوری گلستان به اتفاق جمعی از اساتید دانشگاه های این استان از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور آن بازدید کردند.
بازدیدکنندگان در ابتدای این بازدید با شرکت های کاوش صنعت توس فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با تولید پمپ های سرعت بالای صنعت نفت، همچنین مجتمع آزمایشگاهی پارک خراسان با وجود بخش های مختلف از جمله آزمایشگاه های مواد، شیمی و سرامیک و همچنین شرکت سامانه های دقیق نوین افزار فعال در حوزه ساخت تجهیزات CNC و برش لیزر از نزدیک آشنا شدند.
در ادامه این بازدید شریعتی مدیر مراکز رشد پارک علم وفناوری خراسان به معرفی پارک خراسان و ظرفیت شرکت ها در حوزه های مختلف پرداخته و به اهمیت همکاری دانشگاه و پارک و همچنین پیوند دانشجویان با شرکت ها اشاره کرد.
وی ضمن اشاره به 8 مرکز رشد فناوری پارک خراسان و همچنین امور موسسات، تعداد کل شرکت هایی که تاکنون مورد حمایت پارک قرار گرفته اند را 747 شرکت برشمرد که از این بین 310 شرکت در حال حاضر تحت حمایت پارک فعالیت می کنند.
شریعتی همچنین ضمن تشریح فرایندهای پذیرش، نظارت و ارزیابی و همچنین توسعه بازار برای شرکت های فناور پارک و مراکز رشد به طرح های انجام شده توسط پارک از جمله طرح مطالعه کمی و کیفی زیارت امام رضا (ع)، تدوین سند راهبردی ICT استان و انجام پروژه های دستگاه های اجرایی اشاره کرد و از انجام پروژه های بزرگی از جمله مهندسی معکوس قطعات مکانیکی مورد نیاز قطار شهری مشهد و ساخت کمپرسور هوای ابزار دقیق پارس جنوبی توسط شرکت های دانش بنیان پارک سخن گفت.
وی در ادامه به بیان ارتباطات و فعالیت های بین المللی پارک با دیگر کشورها، همچنین راه اندازی مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان توسط پارک علم و فناوری خراسان پرداخت.