Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

بازدید مدیران ارشد شرکت سحرخیز از پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان؛ مدیران ارشد گروه شرکت های سحرخیز از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.
مهندس بایسته معاون اجرایی گروه شرکت های سحرخیز با اهمیت استفاده از رویکردهای جدید و پژوهشی در شرکت سحرخیز و استقبال از استارتاپ ها و ایده پردازان به نقش تسهیلگری پارک علم و فناوری در این خصوص اشاره کرد.
بایسته ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و با هدف حرکت به سوی رویکردهای پژوهشی درخصوص تعاملات هرچه بیشتر در این زمینه ابراز امیدواری کرد و گفت: شرکت سحرخیز با هدف کیفیت برتر محصولات خود در میان رقبا، از طرح های نوآورانه دانشجویان و استارتاپ ها در قالب واحدهای تحقیق و توسعه در این زمینه حمایت می کند.
دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان با ذکر این مهم که "یکی از بزرگترین عوامل شکست شرکت ها، موفقیت آن هاست"، بر رشد و توسعه R&D شرکت ها تأکید و وظیفه اصلی پارک را شبکه سازی اعلام کرد.
وی نقش پارک را در این بین، تسهیلگری و شبکه سازی عنوان کرد و جریان سازی در استارتاپ ها را بزرگترین حسن آن ها دانست و آمادگی پارک خراسان و ظرفیت های آن را در جهت رشد هرچه بیشتر واحدهای تحقیق و توسعه صنایعی چون سحرخیز اعلام کرد.
دکتر جمشیدیان مدیر مرکز رشد فناوری تربت حیدریه نیز با بیان این که برندهای زیادی وجود دارند که دغدغه نوآوری باز و رویکردهای جدید را در صنعت خود دارند، اما وجه تمایز سحرخیز را بدنه کارشناسی آن عنوان کرد. وی وجود پژوهشکده زعفران در مرکز رشد تربت حیدریه و تعاملات چند سال اخیر مرکز با سحرخیز را یادآور شد.
جمشیدیان افزود: با توجه به این که بستر کشاورزی در استان خراسان یک مزیت نسبی محسوب می شود و با تأکید بر تمرکز ویژه بر زعفران به عنوان محصولی استراتژیک، رسالت پارک را بر تجمیع و استفاده از همه ظرفیت های آن برای تکاپوی بیشتر این بستر دانست.
دکتر قنبری در پایان با بیان این که رتبه نوآوری در ایران از 130 به 60 رسیده و جزء 5 کشور سریع در جهت رشد کارآفرینی و نوآوری هستیم، برگزاری رویدادهای محصول محور و همچنین دانش بنیان شدن محصولات و R&D سحرخیز را مطرح و در جهت رشد فزاینده صنایع بزرگی چون سحرخیز ابراز امیدواری کرد.