Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

تحقق شعار «ما می توانیم» در نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری استان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: اصلی ترین هدف این نمایشگاه انتقال پیام «ما می توانیم» انقلاب اسلامی به گوش جهانیان بوده که توسط شرکت‌های حاضر در نمایشگاه به وضوح منتقل شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر رضا قنبری در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری خراسان رضوی در محل مجتمع شمس مشهد، با اشاره به اینکه خراسان سومین استان دانش بنیان در کشور است، اظهار کرد: نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری گوشه ای کوچک از توانمندی های علمی و فناوری های استان بوده که به نمایش گذاشته شده است.
 وی افزود: اصلی ترین هدف این نمایشگاه انتقال پیام «ما می توانیم» انقلاب اسلامی به گوش جهانیان بوده که توسط جوانان و شرکت‌های حاضر در نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری استان و محصولات و دانش های به نمایش گذاشته شده، به وضوح منتقل شده است.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان با بیان اینکه هم اکنون 207 شرکت دانش بنیان در استان در حال فعالیت هستند، ابرازکرد: مجموع 311 شرکت در پارک علم و فن آوری خراسان هم اکنون مشغول به فعالیت بوده که سبب ایجاد اشتغال مستقیم برای حدود 4هزار و 200 نفر از جوانان فرهیخته و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان شده است.
وی افزود: در حدود 600 محصول دانش بنیان توسط شرکت های فناور پارک علم و فن آوری خراسان به ثبت رسیده است.
قنبری با اشاره به اینکه گردش مالی شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان در دو سال اخیر درحدود 300 میلیارد تومان بوده، عنوان کرد: گردش مالی بالای شرکت های دانش بنیان و فناور استان نشان دهنده این است که می توان به اقتصاد غیر نفتی تکیه کرده و وابستگی خود را به اقتصاد نفتی تا حد زیادی کاهش داد.
وی درخصوص انتظار شرکت های دانش بنیان از دولت و حمایت های مسئولان از این شرکت ها، بیان کرد: در حوزه های فناوری و تولید علم انتظار می رود، مسئولان همواره در جهت پیشرفت گام برداشته و شرایط را برای ادامه فعالیت و حیات شرکت های فناور تسهیل کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص استقبال مدیران و مسئولان استان از برگزاری و بازدید از نمایشگاه دستاورد های علمی و فناوری استان، ابراز کرد: در زمان افتتاحیه نمایشگاه انتظار می رفت که بیشتر مدیران و مسئولان دستگاه های دولتی و اجرایی استان از این نمایشگاه بازدید کنند و از نزدیک با علم و فناوری های تولید شده توسط فزرندان انقلاب اسلامی آشنا شوند که متاسفانه از سوی آنها استقبال خوبی در این خصوص صورت نگرفته و شاهد حضور تعداد محدودی از مدیران بودیم.