Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

بازدید معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج وزارت نفت از پارک علم وفناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج وزارت نفت و مشاور ایشان از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان؛ معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج وزارت نفت و هیئت همراه امروز یکشنبه 14 بهمن ماه از پارک علم و فناوری خراسان بازدید و با رئیس و معاون پارک به گفت و گو نشستند.
رئیس پارک علم وفناوری خراسان ضمن اشاره به نقش پارک به عنوان حلقه گمشده صنعت و دانشگاه اظهار کرد:  رسالت اصلی پارک های علم و فناوری شبکه سازی است.
وی با بیان اینکه تا کنون تعداد 747 شرکت توسط پارک حمایت شده اند، تصریح کرد: شرکت های مراکز رشد فناوری شرکت هایی هستند که در کنار فناوری حتما باید قابلیت فروش داشته باشند.
قنبری با اشاره به اینکه مجتمع بودن شرکت های پارک یک مزیت و دوری از دانشگاه ها یک مشکل برای پارک خراسان است، افزود: یکی از نقاط ضعف شرکت ها در شروع، چگالی دانش بالا اما کسب و کار ضعیف است.
وی عنوان کرد: در کسب و کارهای امروزی برخلاف کسب و کارهای قدیمی، ابتدا باید به دنبال چرایی بود، بعد چگونگی و سپس باید به پرسش "چه چیزی" پرداخت.
رئیس پارک علم وفناوری خراسان اصلی ترین نیاز یک کسب و کار و شرکت دانش بنیان را سرمایه های انسانی و بهره گیری از آن ها دانست و ابراز کرد: بزرگترین کار دولت ها شکست مسائل به مسئله های کوچک تر و سپردن آن به جوانان کشور است.
دکتر عادل معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج وزارت نفت با ابراز خرسندی از نگاه تولیدمحور پارک خراسان، به شیوه های نوین مدیریت و مشتری مداری اشاره و گفت: امروزه کسب و کارهای نوین و سایبری اهمیت بالایی داشته و حمایت از کارآفرینی هرچه بیش تر جوانان در این حوزه ها یک وظیفه شرعی است.
وی برگزاری مسابقه نوآوری های صنعتی در سال آینده توسط پنج وزارت خانه صنعتی کشور شامل وزارت نفت، صنعت، معدن و تجارت، ICT، انرژی اتمی و وزارت نیرو درخصوص 20 محور اصلی در حوزه صنعت نفت را عنوان و حضور شرکت های فناور پارک خراسان در این زمینه را نیز خواستار شد.
ایشان همچنین برگزاری نمایشگاهی با محوریت نوآوری های صنعت کشور در اسفندماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران را مطرح کرد و درخصوص حضور شرکت های پارک خراسان نیز در این نمایشگاه اعلام آمادگی نمود.
مهندس تفضلی معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک خراسان با معرفی مرکز رشد انرژی پارک، آغاز فعالیت این مرکز را از سال 89 یاد کرد که هم اکنون حدود 60 شرکت در این حوزه را تحت حمایت خود دارد و تنها مرکز تخصصی نفت و گاز با مجوز قطعی است.
وی گفت: این مرکز در زمینه صنعت گاز رشد بسیار خوبی داشته و درخصوص ارتباط هرچه بیشتر با صنعت نفت درجهت رشد و معرفی شرکت های فناور پارک درحوزه نفت و پتروشیمی ابراز امیدواری کرد. تفضلی به ایجاد شبکه ای از 5 پارک علم و فناوری کشور در حوزه نفت و گاز توسط پارک خراسان اشاره و حدود 1000 اشتغال مستقیم در شرکت های فناور این حوزه در پارک خراسان را عنوان کرد.
مهندس علی اکبری مشاور علمی، پژوهشی و فناوری بسیج وزارت نفت در حوزه تأمین کالا، شرایط تحریم کنونی کشور را بهترین فرصت برای شرکت های دانش بنیان داخلی دانست. وی همچنین راه اندازی سامانه الکترونیکی وزارت نفت به منظور یکپارچگی، پایش، رصد و گزارش گیری های را تجربه بسیار خوبی دانست که فرهنگ سازی، شناسایی نقاط کمبود و سرمایه گذاری بر آنان را موجب می شود.
وی تمرکز در صنعت گاز را عامل رشد بیشتر شرکت ها در این حوزه دانست و درخصوص تمرکز در زمینه صنعت نفت و پتروشمی نیز ابراز امیدواری کرد.
در پایان معاون علمی، پژوهشی و فناوری بسیج وزارت نفت و مشاور ایشان از شرکت های فناور آهار شرق، پیشگام انرژی خاور و نوین پارسیان پاژند بازدید کردند و با ظرفیت های شرکت های پارک خراسان در این زمینه آشنا شدند.