Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

آغاز تولید فاکتور هشت در پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مراسم افتتاحیه خط تولید شرکت سامان داروی هشتم یکی از شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، مراسم افتتاحیه خط تولید شرکت سامان داروی هشتم یکی از شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری خراسان و وابسته به هلدینگ سلامت و داروی آستان قدس رضوی صبح امروز، 16 بهمن با حضور دکتر رضا قنبری، رئیس پارک علم و فناوری استان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و سایر مدیران کشوری و استانی در محل پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.
شرکت سامان داروی هشتم اولین و تنها شرکت دانش‌بنیان آستان قدس رضوی است که در محل پارک علم و فناوری خراسان و زیر نظر این پارک در آبان ماه 1387 تأسیس شده است.
واحد تحقیق و توسعه این شرکت از سال 1388 با رویکرد بهره‌مندی از توان علمی نخبگان دانشگاهی در زمینه تولید داروهای بیوتکنولوژی در اولین گام موفق به دستیابی به دانش فنی تولید فاکتور هشت انسانی نوترکیب شد که یکی از محصولات استراتژیک کشور و نیاز حیاتی بیماران هموفیلی است.
سامام داروی هشتم در حوزه تولید داروهای بیوتکنولوژی از جمله داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و سایر داروهای ضدسرطان فعالیت می‌کند.
همچنین شرکت سامان داروی هشتم به عنوان بزرگترین مرکز شتاب‌دهنده شرق کشور در حال حاضر چند طرح پژوهشی و مطالعاتی بر روی آنتی‌بادی‌های مونوکلونال(MAb) که در ردیف داروهای انکولوژی(سرطانی) است، در دستور کار دارد.
سایت تولید شرکت سامان دارو هشتم به عنوان یکی اولین تولیدکننده فاکتور هشت انسانی نوترکیب و انواع فرآورده‌های دارویی بیوتکنولوژی ظهر سه شنبه با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مشهد به بهره‌برداری رسید.
شرکت سامان داروی هشتم وابسته به هلدینگ سلامت و داروی آستان قدس رضوی که در حوزه تولید داروهای بیوتکنولوژی از جمله داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و سایر داروهای ضدسرطان فعالیت می‌کند.
شرکت سامان داروی هشتم اولین و تنها شرکت دانش‌بنیان آستان قدس رضوی است که در آبان ماه ۱۳۸۷ تأسیس شده است. واحد تحقیق و توسعه این شرکت از سال ۱۳۸۸ با رویکرد بهره‌مندی از توان علمی نخبگان دانشگاهی در زمینه تولید داروهای بیوتکنولوژی در اولین گام موفق به دستیابی به دانش فنی تولید فاکتور هشت انسانی نوترکیب شد که یکی از محصولات استراتژیک کشور و نیاز حیاتی بیماران هموفیلی است.