Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

اشتغال ۴۲۰۰ نفر در شرکت های پارک علم و فناوری

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 310 شرکت دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری استان وجود دارد.
  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری سیدایمان شریعتی صبح امروز در نشست خبری معرفی فناوری شرکت‌های دانش بنیان برگزیده در دومین جشنواره علمی رضوی که در ساختمان پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، اظهار کرد: پارک علم و فناوری خراسان مجموعه‌ای از شرکت‌های فناور و دانش بنیان را مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌دهد و جزو سه پارک برتر کشور محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هشت مرکز رشد را در پارک علم و فناوری خراسان در اختیار داریم که این مراکز موتور پیش‌ران حمایت از ایده‌ها و طرح‌ها هستند، افزود: مرکز رشد حوزه کشاورزی صنایع غذایی که با همکاری مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات استان فعالیت می‌کند، مرکز رشد فرهنگی و مرکز رشد فناوری‌های  ICT که در ساختمان پارک علم و فناوری خراسان مستقر هستند.
مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان رضوی اضافه کرد: سه مرکز رشد در شهرستان‌های گناباد، تربت حیدریه و نیشابور وجود دارد و از جمله ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در مشهد هستند که در این شهرستان‌ها توسعه پیدا می‌کند و نیشابور به تنهایی 10 هکتار زمین و گناباد از پنج هکتار زمین برخوردار است و مجموعه‌هایی هستند که به صورت شعبه‌ای از پارک علم و فناوری همان رسالت را در شهرستان‌ دنبال می‌کنند.
شریعتی عنوان کرد: طبق آمار 9 ماهه تاکنون حدود 747 شرکت فناور و دانش بنیان از مجموعه خدمات پارک علم و فناوری شکل گرفته است و از سال‌های ابتدایی تا سال‌های اخیر، همکاری با این مجموعه‌ها باعث شد تا حضور بیشتر و انگیزه بالاتری پیدا کنند.

وی تصریح کرد: از میان 747 شرکت، در حال حاضر 310 شرکت جاری وجود دارد و نزدیک به 4200 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی  و متخصصین در مجموعه شرکت‌های جاری پارک علم و فناوری استان مشغول به فعالیت هستند.  مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری خراسان رضوی اظهار کرد: پارک علم و فناوری با برگزاری نشست‌، کنفرانس‌ و همایش باعث تقویت ارتباط شرکت‌های دانش بنیان و فناور با فضای مختلف جامعه در بخش‌های علمی دانشگاهی و صنعتی شده است و این ظرفیت در دومین جشنواره رضوی هم دیده شد و در کنار شبکه جامع دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان به عنوان متولی حوزه علم و فناوری  استان حضور خوبی داشتیم.
وی گفت: با ارتباط‌های خوبی که ایجاد شد، خوشبختانه موفق شدیم دستاوردهای خوبی در زمینه شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم و دو مجموعه از شرکت‌های فناور مانند شرکت کاوش صنعت با محوریت تجهیزات پتروشیمی، نفت و گاز و شرکت امید پترو انرژی تجهیزات آزمایشگاهی  که در حوزه انرژی فعالیت می کند، در جشنواره علمی رضوی منتخب شدند و باتوجه به ظرفیت‌های مطلوبی نیز در حوزه آب که موضع استراتژیک و راهبردی در سطح کلان ملی و استان وجود دارد، فرصت را مغتنم دانستیم و اقداماتی در این زمینه انجام دادیم.
مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 310 شرکت دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری استان وجود دارد که نزدیک به 4 هزار و 200 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی  و متخصصین در این شرکت‌ها مشغول به فعالیت هستند.