Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رقابت ۱۳۷ نفر در قالب ۱۵ تیم منتخب

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


۱۳۷ نفر از شرکت کنندگان در رویداد کارآفرینی اجتماعی در قالب ۱۵ تیم در حال رقابت هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان؛ در مصاحبه با علیرضا جاوید عربشاهی مدیر اجرایی این رویداد در دومین روز از رقابت که در دانشگاه فردوسی با همکاری پارک علم و فناوری خراسان در حال برگزاری است، ۱۳ منتور تخصصی در حوزه کسب و کارهای اجتماعی حضور داشته که در حین برگزاری رویداد در حال آموزش دادن به تیم ها هستند.

کارگاه های آموزشی گوناگونی در طول برگزاری رویداد توسط متخصصین حوزه های مختلف در حال برگزاری است که آموزش هایی تحت عنوان بوم کسب و کار، توسعه ایده، MVP، اصول ارائه و برندینگ را به تیم های مختلف ارائه می دهند.
مدیر اجرایی این رویداد گفت: در دومین روز از برگزاری این رقابت هستیم و امروز شرکت کننده ها بعد از تیم سازی، کار تیمی را تمرین کرده و با حضور ۱۳ منتور که همواره در کنار تیم ها خواهند بود، تدوین بوم کسب و کار و توسعه ایده را پشت سر خواهند گذاشت و سپس در آخرین روز از رویداد ارائه نهایی تک تک تیم ها بعد از دیدن آموزش های مختلف و راهنمایی منتورها انجام خواهد شد و در مراسم اختتامیه از بین ۱۵ تیم مشارکت کننده،  ۳ تیم برتر برگزیده شده و به سرمایه گذارها و شتاب دهنده های حاضر در رویداد معرفی خواهند شد تا مورد حمایت قرار گرفته و سرانجام تقدیر نهایی از آنان انجام خواهد گرفت.

عربشاهی مدیر مرکز رشد فرهنگی پارک علم و فناوری خراسان در پاسخ به این سوال که آیا ایده های برتر و تیم های برگزیده این رویداد می توانند در مراکز رشد یذیرفته شوند یا خیر؛ گفت: خروجی این رویداد ايده های فناورانه ای از جنس فناوری های نرم است که می توانند در برخی از مراکز رشد به ویژه در مرکز رشد فرهنگی پذیرفته شوند.

عربشاهی در ادامه گفت: انتظار ما از سازمان ها و نهادهای متولی کاهش آسیب های اجتماعی مثل طلاق، تکدی گری، حاشيه نشینی، کودکان کار و اعتیاد و همچنين دیگر آسیب های اجتماعی، تعامل سازنده با افراد و تیم های منتخب این رویداد جهت اخذ مجوزها و حمایت و تسهیل گری در خصوص راه اندازی کسب و کارهای فناورانه برای کمک به این معضلات اجتماعی است.

مدیر اجرایی این رویداد معتقد است بهترین راه حل ها برای کاهش آسیب های اجتماعی موجود در جامعه ،ايده هايي ست كه از دل  استارتاپ ها و ايده پردازان جوان جامعه برخاسته است.