Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

نشست پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان در پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان ظهر امروز سه شنبه 20 فروردین نشست تخصصی پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان در پارک علم و فناوری خراسان با حضور دکتر قنبری، رئیس پارک علم و فناوری، نمایندگان سندیکای برق صنعت ایران- شعبه خراسان ، نمایندگان سازمان فنی حرفه و اتاق خراسان رضوی و اقای گیدو ویشا(متخصص آموزش برق و الکترونیک بنیاد اموزش ومهارت آلمان) در محل پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد.
در این نشست دکتر قنبری درخصوص رسالت اصلی پارک تصریح کرد: وظیفه اصلی پارک علم و فناوری ایجاد شبکه ای منسجم است که علم و فناوری و همچنین مهارت را به همدیگر پیوند می زند.
وی با اشاره به اهمیت آموزش در صنعت و توسعه کشور، افزود: برگزاری دوره آموزش شغلی دوگانه از سوی اتاق مشهد، از این حیث دارای اهمیت است که موجبات تعالی و پیشرفت این شبکه را فراهم می کند.
رئیس پارک علم و فناروی خراسان ابراز کرد: یکی از تلاش های شرکت ها دانش بنیان، ارائه آموزش حرفه ای و کارآمد است و این پروژه فرصت خوبی برای این بخش فراهم می کند.پ
وی ادامه  داد: باید بپذیریم که یکی از مشکلات ما در فضای اقتصادی و فنی کشور؛ عدم فعالیت و نگاه شبکه ای است. توامان دغدغه بزرگ بنگاه های اقتصادی؛ تامین نیروی انسانی متخصص می باشد. امیدواریم حرکتی که در این بخش به مدد اتاق بازرگانی آغاز شده به سرانجام مثبتی برسد.
همچنین در ادامه این نشست مهدی مظلوم زاده، مدیر امور موسسات پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: این نشست و بازدید در راستای تفاهم نامه اتاق ایران، سازمان فنی و حرفه ای کشور و بنیاد آموزش و مهارت آلمان « SBH » برگزار شده و در چارچوب آن، آموزش های ضمن خدمت برای  شرکت های فنی الکترونیک معرفی می شود.
وی افزود : در قالب این طرح، تمرکز ما بر شرکت های دانش بنیانی است که در محل پارک علم و فناوری مستقرند و امیدواریم این جلسات و دوره ها که به همت اتاق مشهد شکل گرفته، سبب ایجاد همکاری های موثرتر میان طرفین شود.
مدیر امور موسسات پارک علم و فناوری خراسان رضوی در خصوص اهمیت آموزش در فضای کسب و کار ابراز کرد: بر این باوریم که ارائه آموزش های موثر در حوزه کار و مهارت، به توفیقات بیشتر بنگاه های فنی و اقتصادی ما منجر خواهد شد.