Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در اختتامیه نخستین رویداد کارآفرینی اجتماعی؛

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، علیرضا جاویدعربشاهی، مدیر اجرایی اولین رویدادملی کارآفرینی اجتماعی در خصوص اختتامیه رویداد کارآفرینی اجتماعی، گفت: این رویداد که با هدف ارایه راهکارهای خلاقانه در خصوص کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد با معرفی سه ایده منتخب به کار خود پایان داد.
وی افزود: در این رویداد بیش از ۱۳۰ نفر در قالب ۱۵ تیم از ۱۳ استان کشور به مدت ۵۴ ساعت در فضایی مناسب با حضور منتورهای تخصصی کسب و کار و آسیب های اجتماعی به کسب دانش و تجربه و تیم سازی پرداختند.
مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان رضوی با بیان اینکه مقوله کارآفرینی اجتماعی نیاز به فرهنگ سازی و توجه بیشتر نهادهای حمایتی دارد تصریح کرد: خوشبختانه این رویداد مورد حمایت نهاد ها و سازمان های مختلفی مانند وزارت کشور، معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه فردوسی مشهد، پارک علم و فناوری خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، استانداری خراسان رضوی و شتابدهنده های خصوصی مانند شتابدهنده فردوسی، شتابدهنده هاوش و شتابدهنده تریگاپ قرار داشت.
جاویدعربشاهی خاطرنشان کرد: در طول سه روز برگزاری رویداد ۵ کارگاه تخصصی در حوزه های تدوین بوم کسب و کار،توسعه ایده،mvp،اصول ارائه و برندینگ با حضور اساتید مجرب در جهت افزایش سطح اطلاعات شرکت کنندگان برگزار گردید.
مدیر اجرایی رویداد عنوان کرد: این رویداد با هدف شناسایی افراد مستعد و خلاق به منظور کمک به کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی،ایجاد روش های نوآورانه به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ایجاد زمینه اشتغال پایدار و نوین برای دانش اموختگان دانشگاهی با تکیه بر توسعه مشاغل دانش بنیان،تقویت روحیه مسئولیت پذیری دانشجویان به منظور حل مسائل و مشکلات جامعه و ایجاد فضای نشاط و پویایی در میان دانشجویان و افزایش انگیزه فعالیت های اجتماعی موثر در میان آنان در  پنج محورکنترل و كاهش طلاق، اعتياد، آسیب های روانشناختی، تکدی گری وحاشيه نشيني ، کودکان کار ،مفاسد اخلاقی، اجتماعي و اقتصادي و آسيب هاي نو پديد برنامه ریزی و اجرا گردید.
گفتنی است نخستین رویداد کار آفرینی اجتماعی از 21 فروردین فعالیت خود را آغاز کرده و در روز جمعه 24 فروردین به کار خود پایان داد.