Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

اولین نشست کافه دیتا برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان اولین نشست «کافه دیتا» دوشنبه 2 اردیبهشت 98 در ساختمان مرکز نوآوری شهرداری مشهد با حمایت مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه فردوسی و مرکز نوآوری شهرداری مشهد با حضور جمعی از دانشجویان و استادید برجسته دانشگاه ریاضی و مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد و برخی اعضای شبکه شرکت های فناور پارک و با موضوع علم داده  و سیستم های هوشمند و چالش های انسانی برگزار شد.

علی جاهدی، رییس دبیرخانه کسب‌وکارهای نوپا و مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان هدف از طراحی و راه‌اندازی این نشست‌های شبکه‌سازی تخصصی را توسعه مهارت‌ها، توسعه شبکه مخاطبین و توسعه بازار بیان نمود. ایشان مخاطبین این نشست‌ها را شرکت‌های فعال متخصصین و نخبگان، علاقه‌مندان و مشتریان بالقوه مرتبط با موضوع علم داده اعلام نمود.

جاهدی گفت با توجه به نوظهور بودن علم داده و مشتقات آن و نبود دید روشن نسبت به کارکردها و زمینه‌های شغلی آن و از طرفی میلیون‌ها داده‌ای که هر روزه در حال ایجاد است و اکثرا بی استفاده باقی می‌ماند نیاز به شکل گیری این چنین نشست‌هایی در این رابطه احساس می شد که افراد و شرکت‌ها و سازمان‌های فعال را گرد هم آورد و باعث هم اندیشی و تولید ثروت از داده‌ها شوند. 

محمدرضا اکبرزاده توتونچی عضو هیات علمی  گروه مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد ارائه دهنده این رویداد بود ایشان عضو ارشد IEEE و استاد مشاور دانشگاه پوردو می‌باشد. وی دوره یکساله تحقیقاتی خویش را در زمینه محاسبات نرم، در دانشگاه برکلی کالیفرینا تکمیل نموده است.  ایشان مدرک دکترای خود را در زمینه بهینه سازی تکاملی و کنترل فازی سیستم‌های پیچیده از همین دانشگاه دریافت نمود. همچنین، ریاست دو سمپوزیوم در زمینه سیستم‌های یادگیر و چند عامله در اسپانیا و سیستم‌های مهندسی پزشکی و هوشمند در ایران را به عهده داشت. ایشان مدیر قطب رایانش نرم و پردازش هوشمند اطلاعات دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد هستند.

زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه ایشان الگوریتم‌های تكاملی، كنترل و منطق فازی، محاسبات نرم، سیستم‌های چند عامله، سیستم‌های پیچیده، روباتیك و سیستم‌های مهندسی پزشكی. که منجر به چاپ 230 مقاله در این زمینه‌ها شده است.

موضوع صحبت اکبرزاده علم داده و سیستم های هوشمند و دنیای مدرن امروزی و چالش های انسانی بود که به بیان تجربیات خود در سایر کشورها و راه های رفع موانع این نوع پروژها با تاکید بر تیم سازی اشاره نمود.