Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در دیدار انجمن برق و الکترونیک خراسان رضوی با رئیس پارک علم و فناوری خراسان مطرح شد؛
شبکه سازی رسالت اصلی پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری صبح چهارشنبه، 4 اردیبهشت اعضا هیئت مدیره انجمن برق و الکترونیک خراسان رضوی با رئیس و اعضا هیئت رئیسه پارک علم و فناوری خراسان در محل پارک خراسان دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه دکتر رضا قنبری، با اشاره به رسالت پارک علم و فناوری خراسان، تصریح کرد: وظیفه اصلی پارک علم و فناوری خراسان شبکه سازی و ایجاد ارتباط واحد های فناور، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و صنعت با یکدیگر است.

وی افزود: پتانسیل های بی نظیری در شرکت های پارک علم و فناوری خراسان وجود داشته که می توان از آنها برای توسعه صنعت کشور و بی نیازی به بیگانگان استفاده کرد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به ارتباطات برقرار شده با سازمان ها و شرکت های پارک خراسان توسط پارک علم و فناوری خراسان، عنوان کرد: در حوزه انرژی با همکاری پنج پارک علم و فناوری بزرگ کشور به منظور معرفی و تسهیل سازی فرایند فروش محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان و فناوری پارک خراسان شبکه ای، ایجاد شده است.

وی ادامه داد: شرکت های بزرگ می توانند از توانمندی های شرکت های کوچک دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری خراسان بهره گرفته و از پتانسیل موجود در تیم های این شرکت بهره مند شوند.

قنبری در خصوص ارتباط ایجاد شده پارک علم و فناوری خراسان با دانشگاه های استان، عنوان کرد: ارتباط مناسبی با داشنگاه فردوسی به منظور تامین نیروی انسانی مناسب از میان داشنجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه در قالب طرح بالندگی شهاب ایجاد شده و شرکت ها می توانند از این طریق نیروی انسانی مورد نیاز با خواسته خود را به کار گیری کنند.

در ادامه این دیدار هر یک از اعضای هئیت مدیره انجمن برق و الکترونیک استان نظرات خود را در خصوص نحوه همکاری شرکت های عضو انجمن با پارک علم و فناوری خراسان مطرح کردند.

همچنین مهندس نمازی، یکی از اعضای هیئت مدیره این انجمن با اشاره به این موضوع که شرکت ها عمده وقت خود را صرف کارهای جنبی می کنند، گفت: به حاشیه کشیده شدن تمرکز شرکت ها و تولیدکنندگان داخلی به موضوعات متفرقه و کم اهمیت، سبب شده تا تولید کالاها و محصولات با کیفیت کم رنگ تر شود.

وی ادامه داد: بسیاری از نیاز های صنعت کشور بویژه صنعت خودروسازی در داخل کشور به صورت بومی قابل ساخت بوده اما به دلیل نبود استانداردهای لازم و یا آزمایشگاه های معتبر جهت صدور گواهی استاندارد امکان بهره گیری از این تولیدات وجود ندارد.

عضو هیئت مدیره انجمن برق و الکترونیک استان ادامه داد: ایجاد یک آزمایشگاه مناسب برای تست و صدور گواهی های لازم یکی از اصلی ترین نیازهای شرکت ها به ویژه شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه برق و الکترونیک است.