Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در اولین رویداد جامع تجلیل از ستارگان دانشگاه فردوسی مشهد مطرح شد؛
نیروی انسانی متخصص اصلی ترین سرمایه شرکت های دانش بنیان و فناور

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، شامگاه شنبه 7 اردیبهشت، اولین رویداد جامع تجلیل از ستارگان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر رضا قنبری، رئیس پارک علم و فناوری، دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر احمدی زاده، رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی و جمع کسیری از دانشجویان و نخبگان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این رویداد ابتدا دکتر کافی و دکتر احمدی زاده به سخنرانی پرداخته  و پس از آن از نخبگان و دانشجویان برگزیده دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر به عمل آمد.

همچنین در این رویداد دکتر قنبری به سخنرانی پرداخته و ضمن معرفی پارک علم و فناوری خراسان، ابراز کرد: امروزه در پارک علم و فناوری خراسان شاهد جوانانی هستیم که شعار ما می توانیم را محقق کرده و به فناوری ها و تکنولوژی های بالایی در سطح جهانی دست یافته اند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان با بیان اینکه میانگین سنی اعضا شرکت های پارک علم و فناوری خراسان بسیار جوان است، گفت: تمام اعضا تیم تحقیق، توسعه و طراحی شرکت های پارک علم و فناوری خراسان مدارک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دارند.

وی ابراز کرد: امروزه در شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری خراسان شاهد صادرات فناوری به کشورهایی نظیر نروژ، عراق، ترکیه و بسیاری دیگر هستیم.

قنبری با بیان اینکه نخستین گام های تولید علم و فناوری از دانشگاه برداشته می شود، تصریح کرد: پارک علم و فناوری خراسان و مراکز رشد آن حلقه واسط ارتباطی میان دانشگاه و صنعت بوده و تمام تلاش خود را به منظور فراهم سازی بستر مناسب اجرایی و عملی شدن علم فراگرفته شده در دانشگاه ها به کار بسته است.

وی عنوان کرد: تنها نیاز شرکت های دانش بنیان و فناور، امروزه فرصت دهی و اطمینان داشتن به آنها است و می توان با ایجاد فرصت در جهت عملی کردن ایده به محصول، شرایط را برای تولید فناوری بومی و ایرانی ایجاد کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه اصلی ترین سرمایه شرکت های دانش بنیان و فناور نیروی انسانی آن است، ابراز کرد: درامد شرکت های دانش بنیان از تولید فیزیکی و انبوه محصول نبوده و این شرکت ها از ارزش افزوده فراوانی که از تولید علم و فناوری به دست می آید به ثروت می رسند.

وی با اشاره به حمایت های پارک علم و فناوری و همچنین آغاز همکاری میان پارک خراسان و دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص طرح بالندگی شهاب عنوان کرد: بهره گیری از طرح شهاب توسط شرکت آهار، یکی از بهترین و شناخته شده ترین شرکت های دانش بنیان و فناور استان و پارک علم و فناوری آغاز شده است.

دکتر قنبری عنوان کرد: امروزه شرکت های دانش بنیان به توان، تخصص و علم فارغ التحصیلان و علم آموختگان دانشگاهی نیاز بسیاری داشته و طرح بالندگی شهاب می تواند میزان قابل توجهی از این نیاز را برطرف سازد.

گفتنی است در حاشیه این رویداد نمایشگاهی از دستاوردها و فناوری های دانشجویان برگزار شده و همچنین محلی برای جذب و پذیرش از ایده های دانشجویان و ورود به پارک علم و فناوری خراسان در نظر گرفته شده بود که در آن به سوالات دانشجویان درخصوص نحوه و فرایند جذب و پذیرش توسط پارک و علم و فناوری پاسخ داده شد.