Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در بازدید آیت الله علم الهدی از پارک علم و فناوری خراسان مطرح شد؛
هراس دشمن از پیشرفت علمی کشور

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، ظهر پنج شنبه 12 اردیبهشت از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های آن بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به هراس دشمن از پیشرفت علم و دانش ایران، ابراز کرد: اگر دشمن متوجه بومی‌سازی علوم توسط جوانان ما شود، احساس خطر بیشتری می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه فرهنگ اشتغال دانش بنیان باید شکل بگیرد و این فرهنگ دست مسؤولان است، متذکر شد: مناسفانه مسؤولان ما به آنچه در داخل داریم، اعتقادی ندارند.

وی با بیان اینکه میزان ریسک‌پذیری در مسؤولان ما کم است، تصریح کرد: زمانی که مسؤولان به امکانات داخلی معتقد شدند بیشتر مشکلات ما حل می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مشکل ما این بوده که هنوز در مدیران این حس مسؤولیت‌پذیری و  جوانگرایی شکل نگرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بابیان اینکه برای رونق تولید  نیازمند جذب و به‌کارگیری نخبگان هستیم، بر شکل‌‌گیری تشکلات نیرویابی استعدادها با همکاری بسیج اساتید و بسیج دانشجویی در مشهد تاکید کرد و  گفت: با ورود جوانان انقلابی در این جنگ نابرابری که دشمن مانند جنگ تحمیلی بر ما وارد کرده است، پیروز هستیم.

وی نخبگان را سرمایه‌های علمی داخلی خواند و متذکر شد: با وجود این سرمایه‌های ارزشمند در داخل کشور داریم، رو به پیشرفت هستیم.

آیت‌الله‌علم‌الهدی تصریح کرد: با سرمایه‌های استعدادی این جوانان انقلابی که درراستای بالا بردن اهداف پیشرفت و توسعه کشور فعالیت می‌کنند، ما موفق هستیم و به لطف الهی پیش می‌رویم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: امیدوارم این نیروهای ارزشمند روز به روز بیشتر و پویاتر شوند و در خط مقدم جبهه بینی دشمن را به خاک بمالند.