Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در حاشیه بازدید امام جمعه مشهد از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان مطرح شد؛
جوانان نخبه فعال در شرکت های دانش بنیان سرداران جنگ اقتصادی هستند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، رضا قنبری در حاشیه بازدید آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان  اظهار کرد: ما می‌گوییم در حال جنگ اقتصادی هستیم اما مردم شوخی گرفته‌اند. همان‌طور که در جنگ تحمیلی سردار و سرهنگ داشتیم در جنگ اقتصادی هم سردار و رده‌ داریم با این تفاوت که در جنگ اقتصادی رد‌ه‌بندی‌ها بر اساس علم و دانش است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جوانان و نخبگان شاغل در این مراکز را سربازان توسعه کشور دانست و ابراز کرد: جوانان دانشمند و کارآفرینان، همچون ثروت‌هایی برای ارتقاء اقتصاد، فرهنگ و نوآوری در کشور محسوب می‌شوند.

وی با تأکید بر لزوم معرفی فرماندهان جنگ اقتصادی به مردم، بیان کرد: مردم باید فعالان و فرماندهان جنگ اقتصادی را بشناسند و این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی است.

قنبری بابیان اینکه در حال حاضر چهار و 300 نفر  با میانگین سنی  20 تا 30 سال که مدارک تحصیلی آن‌ها عمدتا لیسانس و بالاتر است در ۳۲۶ شرکت خصوصی در این پارک فعالیت می‌کنند، یادآور شد: خراسان رضوی سومین استان کشور بعد از تهران و اصفهان در حوزه دانش‌بنیان مطرح است.

وی با اشاره به فعالیت 8 مرکز رشد در حوزه‌های نفت و گاز، کشاورزی، فن‌آوری زیارت در این پارک فعالیت دارند، بیان کرد: فرهنگ فروش نفت باید به سمت پژوهش تغییر کند، بنابراین برای فرهنگ‌سازی در این حوزه نیازمند  کمک و حمایت مسؤولان هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مسؤولان با مشاهده این فضا بیشتر می‌توانند با فعالیت و دستاوردهای نخبگان آشنا شوند، گفت: اگرچه به لحاظ منابع نیروی انسانی و خروجی در بخش پژوهش و فناوری از وضعیت قابل قبولی برخوردار هستیم، اما از شبکه‌سازی و محیط‌های حمایتی مناسب برخوردار نیستیم.

قنبری بابیان اینکه در اختیار گذاشتن ساختمان‌های بلااستفاده در سطح شهر به نخبگان، برکات و دستاوردهای خوبی برای استان و مردم به همراه خواهد داشت، بیان کرد: حضور و بازدید نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی از این نمایشگاه باهدف شناسایی و آشنایی با دغدغه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شد و مدیران این شرکت‌ها مشکلات پیش رو خود را برای یافتن بهترین راه‌حل بازگو کردند.