Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

به همت مرکز نوآوری پارک علم و فناوری خراسان صورت گرفت؛
امضا تفاهم همکاری میان دانشگاه خیام و پارک علم و فناوری خراسان

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، ظهر سه شنبه 24 اردیبهشت دکتر رضا قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان، ایمان شریعتی مدیر مراکز رشد، نرجس علم الهدایی، مدیر مرکز نوآوری و سایر معاونین و مدیران پارک علم و فناوری خراسان از دانشگاه خیام مشهد بازدید کرده و ضمن گفتگو با رئیس و معاونین این دانشگاه، تفاهم نامه ایجاد همکاری میان دانشگاه، مرکز نوآوری و پارک علم و فناوری خراسان را امضا کردند.
در این بازدید از امکانات و ساختمان های نظیر دانشکده مهندسی، معماری، مرکز تحقیقات، آزمایشگاه های تخصصی، کتابخانه و فضاهای کارگاهی بازدید شد.
در ادامه جلسه گفتگویی با محمدرضا رجبزاده مقدم، معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه خیام برگزار شده و در این جلسه وی از آغاز همکاری مجدد دانشگاه، پارک علم و فناوری و مرکز نوآوری استقال کرد.
همچنین در این دیدار جلسه ای با با حضور محمد حسین طیرانی، رئیس دانشگاه خیام مشهد برگزار شد و در آن رئیس دانشگاه به معرفی دانشگاه و ظرفیت های علمی و تحقیقاتی آن پرداخت.
دکتر قنبری نیز در این بازدید ضمن معرفی پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های دانش بنیان آن، ابراز کرد: پارک علم و فناوری حلقه ارتباطی صنعت و دانشگاه بوده و تمام تلاش خود را برای محقق شدن این رسالت به کار بسته است.
وی ایجاد دفتر همکاری های دانشگاه خیام و مرکز نوآوری پارک علم و فناوری خراسان را یک حرکت موثر در تحقق بیانیه گام دوم مطرح شده در فرمایشات مقام معظم رهبری دانسته، تصریح کرد: در صورت ایجاد رابطه موثر میان دانشگاه ها و پارک علم و فناوری می توان شاهد ایجاد فناوری های بسیاری در استان بوده و در حوزه های گوناگون و فراوان بی نیاز از خارج از مرز های کشور شد.
در ادامه این دیدار ایمان شریعتی، مدیر مراکز رشد و نرجس علم الهدایی، مدیر مرکز نوآوری پارک، هرکدام به صورت مجزا معرفی کاملی از مراکز رشد و مرکز نوآوری پارک علم وفناوری خراسان داشته و گزارشی از عملکرد این مراکز ارائه کردند.
گفتنی است در پایان این دیدار نیز تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه خیام و پارک علم وفناوری خراسان به منظور ایجاد دفتر همکاری های مشترک در محل دانشگاه خیام به امضا رسید.