Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


 با حضور جعفر مروارید مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، و علی رضا جاوید عربشاهی مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان مراسم رونمایی از اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز با عنوان تمرین قبل از تکلیف در چهاردهمین نمایشگاه بین الملل قرآن مشهد برگزار شد.

اپلیکیشن واقعیت افزوده نماز ویژه دختران ۹ سال و پسران با سه  زبان طراحی شده است.

این اپلیکیشن که مجوز دانش بنیانی پارس ساوا نوین هنر فناور از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری به مرحله تولید رسیده است.

طیبه رضوانی امان محمد مدیر عامل شرکت پارس ساوا نوین هنر فناور در خصوص معرفی این اپلیکیشن گفت: اپلیکیشن واقعیت افزوده برای نماز ویژه دختران ۹ سال و پسران طراحی شده است.

وی افزود: این اپلیکیشن در سال۹۶ کسب رتبه دوم بخش نرم افزار جشنواره نماز و فضای مجازی خراسان رضوی را کسب نمود.

رضوانی ادامه داد: این اپلیکیشن طی مدت شش ماه  توسط کارشناسان خبره در شرکت پارس ساوا نوین هنر فناور واقع در مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علمی فناوری توسط واحد فرهنگی تولید شده است.

رضوانی یادآور شد: هم اکنون به منظور جذب سرمایه گذار جهت تولید انبوه این اپلیکیشن در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن حضور یافتیم.

رضوانی در خصوص معرفی این اپلیکیشن گفت: اپلیکیشن مذکور در قالب انیمیشن سه بعدی نماز طراحی شده است که وقتی دستگاه تلفن همراه روی سجاده قرار بگیرد این کاراکتر انیمیشن به رکوع ،سجود و دیگر مراحل نماز را همراه با تلفظ صحیح و ترجمه به دختران ۹ ساله و پسران آموزش می دهد.

رضوانی در خصوص ضرورت تولید محصولات دینی در قالب اپلیکیشن گفت: والدین در جامعه فعلی فرصت کافی برای پرداختن به مسائل مذهبی فرزندان ندارند و شاید به تعبیری دغدغه کمتری در این خصوص احساس می کنند اما وجود چنین اپلیکیشن هایی که به صورت دائم همراه فرزندان باشد امکان فراگیری اصطلاحات و ترجمه و قرائت صحیح نماز را از طریق تکنولوژی میسر می کند.