Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

تولید شیر قطع اضطراری ایستگاه‌های تقلیل فشار توسط شرکت پیشگام صنعت خاور

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


شرکت پیشگام انرژی خاور یکی از شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان بوده که در سال 1388 با ایده محوری تولید شیر قطع اضطراری ایستگاه‌های تقلیل فشار وارد پارک علم و فناوری خراسان شده و توانسته با مهندسی معکوس، بومی سازی و بهینه سازی فناوری تولید این شیر ها که در اختیار و انحصار کشور ایتالیا بوده، در سال 1389 گواهی ثبت اختراع خود را اخذ کند.
امروزه این شرکت با توجه به نیاز مبرم صنایع گاز کشور به تولید محصولی با کیفیت ، مبتنی بر دانش فنی روز و مطابق بااستاندارد های شرکت ملی گاز ، فرایند طراحی و ساخت شیرهای قطع کننده اضطراری (شات آف ولو)  و اکچواتور، پرداخته است.
در حال حاضر شرکت پیشگام انرژی خاور به عنوان موسسه فناور در پارک فناوری خراسان با ادامه تحقیق و توسعه در فرایند طراحی و ساخت شیرهای قطع کننده اضطراری و اکچواتور بدنبال دستیابی به جایگاه برتر در عرصه تولید و سازندگی فعالیت می نماید.
با توجه به طراحی و تولید محصول با کیفیت توسط شرکت پیشگامان صنعت، صنعت نفت و گاز کشور از خرید محصولات و کالاهای لازم در این حوزه بی نیاز شده و این امر سبب شده تا تمام شیر قطع اضطراری ایستگاه‌های تقلیل فشار و اکچواتورهای لازمه در داخل کشور تولید و از خروج ارز از کشور جلوگیری به عمل آید.
هزینه تمام شده محصول شرکت پیشگام صنعت خاور نسبت به نمونه های مشابه خارجی تا بیش از 50 درصد کمتر بوده که می توان از این موضوع نیز به عنوان یکی از مزیت های محصول نهایی این شرکت دانست.
همچنین این شرکت در جهت اثبات توانمندی خود توانسته مجوز ها و گواهی های گوناگونی نیز اخذ کرده و به استاندار های لازم برای تولید محصولی با کیفیت دست یابد.
گفتنی است مهندس بهمدی، مدیر عامل شرکت پیشگام صنعت خاور، حمایت های پارک علم و فناوری خراسان در زمینه های گوناگون مانند حمایت های معنوی، مادی، آموزشی، مشاوره و همچنین قرار دادن زمین و محل در اختیار این شرکت را یکی از دلایل موفقیت شرکت دانسته و معتقد است همواره حمایت ها و پشتیبانی های پارک به عنوان یک موتور محرک برای حرکت به سمت جلوی شرکت های فناور و دانش بنیان شناخته می شود.